U.Kiguolis pirmadienį 15min patvirtino įsigijęs Lentvario dvaro arklidę, kluoną, vandens malūną, vandens bokštą ir lauko tualetą.
„Taip, įsigijau“, – 15min sakė verslininkas.
Žemiau esančioje nuotraukų galerijoje galite pamatyti, kaip atrodo šie pastatai.
U.Kiguolis neatskleidė nei įsigijimo sumos, nei kada tiksliai nupirko pastatus, nes su pardavėju nurodė sutaręs neviešinti sandorio detalių trečiosioms šalims.
Pernai minėtus iš bankrutavusio verslininko L.Pinkevičiaus perimtus pastatus antstoliai mėgino parduoti varžytinėse už pradinę 275 tūkst. eurų sumą.
Šitas projektas nebuvo daromas tam, kad uždirbčiau.
U.Kiguolis tada tvirtino pastatų pirkti neketinantis dėl per didelės kainos, o dabar teigia su kreditoriais sutaręs dėl geresnių įsigijimo sąlygų.
Jis sakė, kad prieš pradedant atnaujinti naujai įsigytus statinius reikės susitvarkyti popierius.
„Ten pirmiausia bus ilgas procesas sutvarkyti visus dokumentus tinkamai. Visų pirma, po pastatais netgi nėra suformuoti žemės sklypai, (...) tai su jais šiai dienai nieko daryti negali“, – kalbėjo verslininkas.
Jis dar 2016 metais už 540 tūkst. eurų įsigijo pagrindinį Lentvario dvaro pastatą ir nuomos teisę į 2,5 hektaro žemės sklypą. Šis objektas buvo parduodamas to paties L.Pinkevičiaus šeimos bendrovės „Ranga group“ antrinės įmonės „RG landmark“ varžytinėse.
U.Kiguolis jau anksčiau tvirtino aktyviai atnaujinantis šį pastatą, tačiau koronaviruso pandemija kiek sustabdė planus.
„Karantinas truputį pristabdo visus reikalus, nes medžiagas sunku gauti, visur stringa tiek darbai, tiek medžiagų pristatymas“, – pasakojo verslininkas.
„Jau esame gan daug padarę, pakeitėme stogą, dabar užsakinėjame langus, šiemet restauruosime bokštą“, – pridūrė jis.
U.Kiguolis tvirtino, kad į Lentvario dvaro atnaujinimą planuoja investuoti apie 7 mln. eurų, tačiau tiksli darbų sąmata likusiems pastatams dar lieka neaiški.
„Šitas projektas niekada nebuvo daromas tam, kad uždirbčiau, o daromas tam, kad prikelčiau jį naujam gyvenimui. Neskaičiuojame, kiek išleidžiame. Aišku, viskas proto ribose, bet neturime tikslo daryti iš to pinigus“, – teigė jis.
Anksčiau verslininkas yra kalbėjęs, kad dvare ketinama įrengti muziejų, viešbutį, restoraną, kavinę, menų inkubatorių – jame ketinama įrengti kvepalų, kvapų, įvairių natūralių priemonių gamybos laboratoriją.
Grafams Tiškevičiams priklausęs anglų neogotikos stiliaus Lentvario dvaras pastatytas XIX amžiuje. Aplink rūmus pagal žinomo prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Andrė projektą įrengtas didelis parkas. Nuo 1957 metų rūmuose buvo įsikūrusi tuometinio Lentvario kilimų fabriko administracija.
Lentvario dvaro rūmai nuo 2008 metų įtraukti į Kultūros paveldo objektų sąrašą.
Lentvario dvarą anksčiau valdžiusiam L.Pinkevičiui, kuris teismui nurodė esantis skolingas beveik 41 mln. eurų, asmeninio bankroto byla jo paties prašymu iškelta 2019 metų pabaigoje.
Verslininko mokumo atkūrimo plane trejiems metams numatyta, kad L.Pinkevičius, nurodęs, kad gauna 414 eurų atlyginimą per mėnesį, oficialiai gyvena tik iš 300 eurų, o 114 eurų skiriama kreditoriams. Mokumo atkūrimo plane numatyta, jog L.Pinkevičiui priklausantis turtas bus parduodamas iš varžytinių.
Verslininkas teismui pateiktoje paraiškoje anksčiau buvo nurodęs, kad jam priklauso tik garažas, vandens malūnas, kluonas, bokštas, arklidės, dar keli negyvenami pastatai prie kažkada valdyto Lentvario dvaro.
Už šiuos statinius planuota gauti 295 tūkst. eurų