Vilniaus savivaldybėje dirbanti opozicija nutarė sudrumsti vandenis. Opozicijos suburta Antikorupcijos komisija apkaltino „Vilniaus vandenis“ padaryta milijonine žala.
Meras nežino
„Atlikę tyrimą, nustatėme, kad „Vilniaus vandenų“ vadovybė nepaisė savivaldybės administracijos nurodymų ir nustatytų reikalavimų, galimai pažeidė teisės aktus. Be to, nekilnojamasis turtas buvo parduotas neatlikus nepriklausomo vertinimo. Šią informaciją patvirtino ir Vilniaus miesto savivaldybės administracija“, – teigia Kęstutis Nėnius, Antikorupcinės komisijos pirmininkas. Trečiadienį šia tema jis rengia spaudos konferenciją, kur žada išsamiau supažindinti su tyrimo medžiaga.
Tačiau mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Aleksandras Zubriakovas teigia, kad šį pareiškimą reiktų labiau vertinti kaip politinį pasirodymą.
„Meras nėra susipažinęs su Antikorupcijos komisijos rekomendacijomis, šiuo metu dalyvauja koalicijos partnerių pasitarime ir seniūnų sueigoje“, – 15min sakė A.Zubriakovas.
Pasak jo, savivaldybės komisija sudaryta politiniu pagrindu ir tai nėra administracijos sudėtinė dalis. „Pačią komisiją galima vertinti kaip labiau politinį opozicijos pareiškimą“, – pridūrė jis.
K.Nėnius yra Artūro Zuoko įkurtos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) narys.
Vadina pavyzdiniu pardavimu
„Vilniaus vandenims“ priklausiusios patalpos senamiesčio Dominikonų gatvėje 2017 metų vasarį buvo parduotos viešo aukciono būdu. Jas už 3,9 mln. eurų kainą įsigijo bendrovė „Asgaard Property”, o iš viso patalpų įsigijimu domėjosi ir jas apžiūrėti buvo atvykę kelių dešimčių bendrovių atstovai.
„Lietuvos nekilnojamojo rinkos ekspertai šių patalpų pardavimo pavyzdį mini kaip pavyzdinį, kai viešojo sektoriaus įmonė efektyvindama veiklą skaidriai atsisako jos veiklai nebūtino turto ir persikelia į ženkliai kuklesnes ir klientams patogesnes patalpas. Ekspertai teigiamai vertina ir už patalpas gautą kainą, kurią įmonė galės skirti infrastruktūros atnaujinimui“, – teigiama „Vilniaus vandenų“ atsiųstame komentare.
Prieš parduodant patalpas nepriklausomi ekspertai „Colliers International Advisors“ atliko kompleksinę pastatų galimybių studiją, buvo atliktas ir šių patalpų turto vertinimas, kurį atliko „Newsec valuations“.
Bendrovės vertinimu, pastato pardavimas vyko skaidriai ir laikantis visų teisės aktų reikalavimų. Sprendimas buvo patvirtintas bendrovės valdybos ir įgyvendintas laikantis tiek akcinių bendrovių įstatymo, tiek bendrovės įstatų.
Į visus keltus klausimus dėl pastato pardavimo buvo ne kartą atsakyta tiek įmonės stebėtojų tarybai, tiek ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių metu,
„Puikiai suprantame visuomenės ir atskirų savivaldybės tarybos narių susidomėjimą šio pastato pardavimu – tiek dėl jo vertės, tiek dėl įmonės svarbos miestiečiams. Todėl esame pasiryžę ir dar kelis kartus pateikti visus dokumentus, susijusius su pastato vertinimu, jo aukcionu ir kitomis pardavimo aplinkybėmis“, – teigiama komentare.
Džiaugiasi gauta kaina
Dar vasarį savivaldybė oficialioje sostinės svetainėje džiaugėsi sėkmingai įvykusiu viešu aukcionu, kurio metu „Vilniaus vandenų“ patalpas už pradinę 3,9 mln. eurų kainą įsigijo vienintelė jame dalyvauti užsiregistravusi bendrovė „Asgaard Property”.
Vilniaus savivaldybė teigia esanti patenkinta kaina, o pardavimo procesas vyko pagal įstatymus.
Bendrą kompleksą sudarančiuose pastatuose, esančiuose Dominikonų g. 9 ir 11, anksčiau buvo įsikūrusi „Vilniaus vandenų“ centrinė būstinė ir klientų aptarnavimo skyrius. Bendras parduotų patalpų plotas sudarė maždaug 2,5 tūkst. kvadratinių metrų.
Pirmadienį „Vilniaus vandenis“ išjudino ir kita naujiena – iš bendrovės komunikacijos vadovo pareigų pasitraukė Antanas Bubnelis. Jis tapo telekomunikacijų įmonės „Bitė Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovu.