Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybų leidimus dviem pirmojo etapo pastatams. Per metus bus įrengti trys žali kiemai, transformavus senuosius siuvyklos pastatus bus sukurti modernūs biurai, konferencijų centras, sporto ir sveikatingumo klubas, restoranų kiemas, bendradarbystės erdvės. Tai yra pirmasis iš trijų „Tech Zity Vilnius“ etapų, kuriuos įgyvendinus 2027-aisiais čia galės dirbs net 5000 žmonių.
Projektą kurianti „Tech Zity“ pasirašė generalinės rangos sutartį su statybų bendrove „Gilesta“, kuri laimėjo konkursą ir įgyvendins rangos darbus už 23 mln. eurų. Darbai jau prasideda, o jų pabaiga numatoma 2024 m. gegužės – liepos mėnesiais, priklausomai nuo pastatų.
„Nuo idėjos iki darbų pradžios ėjome ilgiau nei dvejus metus, ir tam reikėjo ne tik mūsų komandos pastangų, tačiau ir institucijų palaikymo. Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybės ir Kultūros vertybių apsaugos departamento specialistams už efektyvų bendradarbiavimą. Neabejoju, kad „Tech Zity Vilnius“ prisidės ne tik prie Naujamiesčio, bet ir viso Vilniaus konkurencingumo stiprinimo. Tokių projektų Europoje nėra daug, todėl naudą pajus ir startuolių ekosistema, ir sostinė“, – teigia „Tech Zity Vilnius“ bendrasavininkas Darius Žakaitis.
„Gilestos“ vadovo Romo Paliulio teigimu, „Tech Zity Vilnius“ turi visas sudedamąsias dalis, kurios programuoja sėkmingus rezultatus.
„Visų pirma, jis yra išskirtinis, nes turės realią įtaką pokyčiams bendruomenėje: būtent tokie projektai formuoja miestą ir rašo miesto istoriją. Antra, su projekto užsakovais vadovaujamės panašiomis vertybėmis, vienodai matome procesą, todėl partnerystė nuo pirmųjų minučių vyksta labai sklandžiai. Trečia, tvarumo aspektas, kuris mums kaip generaliniam rangovui yra itin svarbus, aktualus ir užsakovui: pasirinkta rekonstruoti, o ne statyti naują objektą, daug medžiagų bus pernaudojama integruojant jas į naują dizainą“, – sako R. Paliulis.
Susidomėjimą projektu patvirtina nuomos skaičiai - pirmame etape jau rezervuota ir išnuomota apie 75 proc. visų patalpų.
„Šiuo metu dirbame su nuomininkų komandomis derindami jų interjero projektus. Taip pat planuojame konferencijų centro logistiką, baigiame restoranų ir barų atsirinkimą ir su jais deriname technologines detales. Vystome netradicinio sveikatingumo ir sporto klubo idėją, apie kurią plačiau pranešime vėliau“, – sako D. Žakaitis.
Kaip jau skelbta anksčiau, pirmieji „Tech Zity Vilnius“ nusprendė įsikurti vienas sėkmingiausių Lietuvos startuolių „Omnisend“, sparčiai augantis klimato technologijų startuolis „HeavyFinance“, švietimo inovacijas kuriantis „Turing College“, žaidimų kūrėjų studija „Pepi Play“. Derybos taip pat baigtos su žaidimų kūrėjų studija „TutoTOONS“, kurie taip pat įsikurs „Tech Zity Vilnius“.
„Tech Zity Vilnius“ turės keturių erdvių konferencijų centrą, kuriame tilps iki 1000 dalyvių. Laisvalaikio zonos gyvybingumą užtikrins 7 skirtingi restoranai, kavinės ir barai. „Tech Zity Vilnius“ taip pat turės bendradarbystės, edukacijos, sporto erdves.
„Tech Zity Vilnius“ bus didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis, kuriamas Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko pastatų komplekse. Pirmojo etapo metu duris atvers apie trečdalis viso planuojamo komplekso – 15,5 tūkst. kv. m iš numatytų 55 tūkst. kv. m.
„Tech Zity“ valdo keturias startuolių, technologinių ir kūrybinių industrijų lokacijas Vilniuje – „Tech Park“, „Tech Arts“, „Tech Loft“ ir būsimą „Tech Zity Vilnius“. Įmonei taip pat priklauso darbostogų projektas Druskininkuose „Tech Spa“.