Tai yra paskutinis namas „Matau Vilnių“ kvartale. Jame butų plotas siekia nuo 33 kv. m iki 116 kv. m. Būstai turi didelius vitrininius langus ir erdvius balkonus arba terasas, kurių plotas – net iki 38 kv. m. Dalis namo butų turi aukštas iki 3,2 m siekiančia lubas.
A++ energinio naudingumo klasės name įrengta efektyvi šildymo sistema, o kiekviename iš butų – individualus rekuperacinis vėdinimas. Būsto su daline apdaila kaina daugiabutyje prasideda nuo 5400 eurų už kvadratinį metrą.
Namo gyventojams pastatyta 18 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje numatyta galimybė elektromobilių įkrovimo stotelėms įsirengti. Gyventojų patogumui name taip pat yra atskira patalpa, skirta dviračių saugojimui. Įrengiant daugiabutį, apgalvoti ir tvarūs eksploataciniai sprendimai. Bendrųjų patalpų ir sistemų reikiamas elektros energijos kiekis bus gaminamas iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
„Plėtodami „Matau Vilnių“ projektą, metėme sau iššūkį – kompaktiškoje ir naujų statybų požiūriu sudėtingoje teritorijoje sukurti šiuolaikiniam žmogui patrauklią gyvenamąją erdvę. Ji turėjo atitikti 15 minučių miesto koncepciją, darniai įsilieti į istorinį ir kultūrinį sostinės kontekstą, pastarąjį harmoningai pratęsti. Šias pastangas vainikuoja paskutinis septintasis – „Pakalnės“ – projekto namas.
Daugiabutis tarsi įkūnija visus kvartalo privalumus – istorinę aurą išlaikantį autentiškumą, modernių projektavimo ir inžinerinių sprendimų suteikiamą komfortą bei tvarumą, miesto gyvenimo artumą“ – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.
Anot K.Vanago, projekto sėkmę patvirtina ne tik būsto pirkėjų susidomėjimas, bet ir ekspertų įvertinimas. 2022 m. „Matau Vilnių“ įvertintas Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) apdovanojimu už geriausią gyvenamosios paskirties projektą.
„Vilniaus architektūros studijos“ architekto Kęstučio Kisieliaus suprojektuotas „Pakalnės“ namas išsiskiria savo fasadu, kuris dengtas rūdinto plieno ir kirsto metalo lakštais. Taip daugiabutis derintas prie istorinio bei kultūrinio jį supančio konteksto.
Šis namas pastatytas buvusios legendinės „Šopeno“, vėliau – „Tauro“, alaus daryklos teritorijoje, todėl siekta atkartoti gamyklos fasadų spalvas, elementus ir formas. Tai būdinga ir daliai kitų „Matau Vilnių“ kvartalo daugiabučių. Juose išryškintos alaus daryklos pastatams būdingos arkinės konstrukcijos ir kiti architektūriniai elementai.
Vykdant statybos darbus taip pat išsaugota ir į pirmuosius projekto etapus integruota istorine bei kultūrine vertybe pripažinta menininkės Natalijos Daškovos 1972 m. nutapyta freska „Liaudies šventė“. Į paskutinįjį projekto etapą perkelti išskirtiniai vitražai, kurie puošė teritorijoje buvusį administracinės paskirties pastatą.
„Matau Vilnių“ namai naujakurių vertinami dėl itin patrauklios lokacijos – kvartalas yra visai greta Tauro kalno, Gedimino prospekto ir Lukiškių aikštės, todėl užtikrina patogų įvairių paslaugų, prekybos, pramogų bei kultūros vietų pasiekiamumą. Užbaigus projektą, pilnai sutvarkyta kvartalo aplinka – įrengtas apšvietimas, pėsčiųjų takai, apželdinimo sprendimai, iškilioji perėja per gatvę.
Šiuo metu „YIT Lietuva“ Vilniuje taip pat plėtoja „Naujojo Skanseno“ kvartalą naujuoju miesto centru tapusiose Šnipiškėse ir planuoja „Virš šilų“ projekto darbus Viršuliškėse. Dar vieną gyvenamųjų namų projektą bendrovė vystys sostinės centre – Basanavičiaus g., kuriam jau išsirinko architektūrinę vystymo idėją.
Kaune bendrovė tęsia vieną sėkmingiausių pastarojo meto plėtros projektų – „Piliamiesčio“ kvartalo dešiniojoje Neries krantinėje vystymą. Aleksoto rajone, kitapus Senamiesčio ir Nemuno salos, „YIT Lietuva“ plėtoja „Matau Kauną“ projektą.