„Išmanusis telefonas šiandien yra pagrindinis gyvenimo palydovas – mieste mokėjimo kortelė jau nebereikalinga. Telefonu galima atsiskaityti kavinėse, parduotuvėse, o dabar – jau ir pilantis degalus, tad namie pamiršus piniginę, grįžti nėra ko – galima lengvai išsiversti be jos. Tačiau būti be telefono – kur kas sudėtingiau, kiti įrenginiai jo funkcijų atstoti negali. Matydamos tokią tendenciją, vis daugiau įmonių integruoja įvairius sprendimus būtent į išmaniuosius įrenginius“, – sako lietuvių startuolio „Drivitty“ vadovas N. Verbošaitis.
Didžiausias privalumas – laiko taupymas
Daug degalinių pastaraisiais metais tapo ne tik vietomis, kur pardavinėjami degalai, bet ir užkandžių, kavos bei daugybės kitų produktų parduotuvėmis. Todėl į degalinę atvažiavus tik papildyti automobilio baką, vairuotojai neretai sugaišta kur kas daugiau laiko nei planavo – juk norint atsiskaityti, tenka pastovėti eilėje su maisto pirkėjais.
„Drivitty“ šią problemą išsprendžia. Atvažiavus į degalinę, iš automobilio išlipti tereikia tik pačiam pylimui – atsiskaityti galima kelis kartus spustelėjus telefono ekraną. Reikia pasirinkti degalų užpylimo kolonėlę, atsiskaitymo būdą – mokėti prieš ar po pylimo – ir, patikrinus informaciją, patvirtinti savo sprendimą.
Dėl to nebereikia automobilyje palikti savo vaikų ar augintinių, o pats buvimo degalinėje laikas sutrumpėja keliskart. Be to, toks sprendimas leidžia išgelbėti piniginę pamiršusį šeimos narį ar draugą, mat sumokėti už degalus naudojant „Drivitty“ galima ir nuotoliniu būdu.
„Per pirmąsias savaites gavome daugybę naudotojų atsiliepimų apie mobiliąją programėlę. Nemažai išbandžiusių žmonių juokauja, kad pirmus kartus naudojant „Drivitty“ sulaukė įdėmių aplinkinių žvilgsnių – juk tik atvažiuoji, įsipili degalų, paspaudai telefoną ir išvažiuoji į degalinės parduotuvę net neužėjęs“, – pasakoja N. Verbošaitis.
Nebereikia ieškoti konkrečios degalinės
Turbūt kiekvienas yra susidūręs su situacija, kuomet automobilyje netikėtai įsižiebė geltona lemputė ir reikia apylinkėse ieškoti to degalinių tinklo, kurio nuolaidų kortelė guli kišenėje. Nemažai vairuotojų vien dėl šios priežasties turi kelių skirtingų tinklų korteles.
Su „Drivitty” nuolaidos suteikiamos visose degalinėse, kuriose veikia programėlė, taip pat vykdomos įvairios akcijos – suvedus specialų kodą, galima pasinaudoti didesne nuolaida. Be to, pakvietus programėle pasinaudoti draugus ir šiems užsiregistravus, kvietimo autoriui ir naujam „Drivitty” naudotojui suteikiama papildoma finansinė nauda.
Programėlės saugumas užtikrinamas moderniomis priemonėmis. Norint ją įjungti, būtina įvesti paties vairuotojo sugalvotą PIN kodą, o telefonuose su pirštų atspaudų skaitytuvais galima naudoti biometrinį apsaugos būdą. Taip užtikrinama, kad programėle nebūtų galima pasinaudoti net įrenginį pametus.
Plėtra – Lietuvoje ir Europoje
„Drivitty“ programėlė šiuo metu veikia dviejuose tinkluose – „Viada“ ir „Baltic Petroleum“, kurie kartu valdo daugiau nei 200 degalinių Lietuvoje, tačiau tai – dar ne pabaiga.
„Startui šie tinklai buvo pasirinkti dėl jų pačių technologinio pasiruošimo. Be to, abiejų degalinių tinklų vadovybės yra Lietuvoje, todėl sprendimai priimami greičiau. Šiuo metu aktyviai padedame dar keliems tinklams diegti išmaniąsias naujoves ir tikime, kad iki metų pabaigos prijungsime mažiausiai du, o bendras „Drivitty“ vienijamas degalinių tinklas viršys du šimtus penkiasdešimt“, – ateities planus atskleidžia N. Verbošaitis.
Lietuvių startuolis gimtojoje šalyje sustoti neketina. Prijungus didžiuosius degalinių tinklus Lietuvoje, planuojama plėtra į užsienio valstybes – tai ypač palengvins žmonių keliones automobiliais ir kitose Europos valstybėse.