„Olimpinių žaidynių viešinimui yra skiriamas didžiulis valstybės atstovų, rėmėjų ir žiniasklaidos dėmesys, kai tuo tarpu parolimpinės žaidynės lieka dėmesio nuošalyje. Remdami parolimpiečius ir jų pasiekimų viešinimą, siekiame skleisti žinias apie mūsų sportininkus kuo plačiau, priminti, kad olimpiada nesibaigia pasibaigus olimpinėms žaidynėms. Po jų prasideda daug sportininkų profesionalumo, ryžto ir ištvermės reikalaujanti parolimpiada“, - sako Skirmantas Jareckas, „Citadele“ banko valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas.
„Mūsų parolimpiečiai – tai drąsos ir stiprybės simbolis. Remdami juos siekiamene tik padėti pasiruošti didiesiems startams, bet ir skatinti parolimpinio sporto plėtrą Lietuvoje, pritraukti į šį sportą naujų žmonių, šviesti visuomenę bei keisti visuomenės požiūrį į žmones su negalia ir į jų galimybes,“ –sako banko vadovas.
„Parolimpinio sporto plėtra, esant nepakankamoms valstybinio finansavimo sąlygoms, yra labai sudėtinga. Be rėmėjų pagalbos mes nesame pajėgūs pritraukti naujų talentų ir tinkamai ugdyti esamus sportininkus, suteikti jiems reikalingą sporto įrangą, finansuoti mokymus ir dalyvavimą tarptautinėse varžybose. „Citadele“ banko parama neįgaliųjų sporto galimybių ir pasiekimų viešinimo tikslui įgyvendinti mums iš tiesų yra labai svarbi," - sako Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas.
„Nepaisant paminėtų iššūkių, yra daug parolimpinio sporto sportininkų, kurie intensyviai treniruojasi kiekvieną dieną ir pasiekia puikių rezultatų. Galime tik pasidžiaugti ir didžiuotis mūsų sportininkų pasiekimais,“ – teigia V. Kvietkauskas.
„Citadele“ bankas rėmimo sutartį su Lietuvos parolimpiniu komitetu pasirašė pernai gruodžio 3 d., minint Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Latvijoje „Citadele“ bankas parolimpiečius remia nuo 2012-ųjų metų.