Elektriniams dviračiams dalis gaminantys klaipėdiečiai prognozuoja tolesnį augimą

Auganti pasaulinė elektrinių dviračių paklausa lėmė tai, kad praėjusius metus Klaipėdos LEZ veikianti elektros komponentų gamintoja UAB „Baltijos Eukutecas“ baigė su 9% didesnėmis pajamomis ir 14% išaugusiu pelnu, o šiemet prognozuojama tolesnė veiklos plėtra, pranešė bendrovė.
Klaipėdos LEZ
Klaipėdos LEZ / Partnerio nuotr.

2020 m. bendrovės pajamos siekė 2,3 mln. EUR, o pelnas – 0,8 mln. EUR. Pasak „Baltijos Eukuteco“ generalinės direktorės Inos Vaicekauskienės, tokį rezultatą visų pirma lėmė nuo praėjusių metų vidurio smarkiai išaugę užsakymai iš motininės kompanijos „Werner Wirth“ Vokietijoje. Juos savo ruožtu nulėmė visame pasaulyje didėjanti elektrinių dviračių paklausa – būtent jiems skirtus komponentus gamina klaipėdiečiai.

„Nepaisant karantino, žiemą mūsų užsakymai padidėjo tris kartus, todėl pasiekėme ir viršijome tai, ką planavome praėjusių metų pradžioje. Iššūkių iki šiol kelia nebent kai kurių medžiagų įsigijimas – jų tenka laukti ne vieną mėnesį ir jos brangsta. Visgi akivaizdu, kad elektrinės transporto priemonės yra tvarus ir stabiliai augantis segmentas“, – komentuoja I. Vaicekauskienė.

Įmonės nuotr./Ina Vaičekauskienė
Įmonės nuotr./Ina Vaičekauskienė

2020-ųjų pradžioje dėl pandemijos nulemto šoko rinkose bendrovei teko laikinai sumažinti kolektyvo dydį, bet iki metų galo jis jau spėjo grįžti į priešpandeminį lygį, o šių metų pavasarį jau pasiekė visų laikų rekordą. „Baltijos Eukutecas“ bandė pasinaudoti ir atsivėrusiomis galimybėmis darbo rinkoje veiklą sustabdžius giminingą veiklą Klaipėdoje vykdžiusiai komponentų gamintojai „Yazaki“, tačiau pirminis bendrovės optimizmas pilnai nepasiteisino.

„Kaip ir kiti darbdaviai, pastebime tam tikras sistemines darbo rinkos ir motyvacijos problemas, itin išryškėjusias per pandemiją. Tikimės tam tikrų pokyčių rudenį, vėstant orams ir senkant papildomoms socialinėms priemonėms. Apmaudu, kai susitariame dėl paties žmogaus prašyto atlyginimo, tačiau pasirenkamas lengvesnis kelias – socialinės pašalpos“, – sako I. Vaicekauskienė. Šiuo metu bendrovėje dirba kiek daugiau nei 100 kolegų.

Kita vertus, ji džiaugiasi naujomis Klaipėdos miesto ir LEZ investicijomis į infrastruktūrą – neseniai atvėrus naują Lypkių gatvės jungtį su miestu, darbuotojams žymiai palengvėjo susisiekimas, o vis daugiau jų kelionei į darbą renkasi dviračius ar elektrinius paspirtukus.

Krizė nebaisi

Pasak Klaipedos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, spartus „Baltijos Eukuteco“ atsigavimas po pandemijos yra stiprus signalas klaipėdiečiams – perspektyviam švaraus transporto segmentui krizės nebaisios, o darbo jame yra visiems.

„Bendrovė sėkmingai papildo mūsų verslo bendruomenės elektrinio transporto ir jam skirtų komponentų segmentą. Ši sritis jau tampa akivaizdžiu Lietuvos ir ES prioritetu artimiausiems dešimtmečiams, todėl tolesnė „Baltijos Eukuteco“ sėkmė ir plėtra yra tarsi užprogramuota“, – teigia E. Kiudulas.

Be pagrindinio užsakovo Vokietijoje, „Baltijos Eukutecas“ taip pat bendradarbiauja su Lietuvos įmonėmis „Etman“, „EPH Elektronik“ ir kitomis įmonėmis.

„Baltijos Eukutecas“ Lietuvoje ir Klaipėdoje veikia nuo 2013 m. Į Klaipėdos LEZ „FlexStart“ pastatą iš kitos miesto teritorijos „Baltijos Eukutecas“ atsikraustė 2018 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis