Pirmąją vietą ir LR Ūkio ministerijos skirtą apdovanojimą pelnė darniosios energetikos srityje besispecializuojančios įmonės komandos „Energy Advice“ sukurta programinė įranga elektros tinklų projektavimui.
Tarp lyderių – darnios energetikos sprendimai
„Mūsų pasiūlytas sprendimas, „EA-PSM“ programinė įranga, skirtas pramonės įmonių skaitmenizavimui. Ji leidžia inžinieriui spręsti elektros, hidraulinių tinklų, energetinio ūkio uždavinius, modeliuoti skirtingus scenarijus ir rasti energetiškai efektyviausią sprendimą. Pramonės įmonių inžinerinių sistemų skaitmenizavimas padeda įmonėms ne tik sutaupyti apie 10 % energetinių kaštų, bet ir turėti nepriekaištingai veikiančius įrengimus ir nebijoti netikėtų atsijungimų“, – apie nugalėjusį sprendimą pasakoja UAB „Energy Advice“ vadovas dr. Vytautas Šiožinys, savo verslo idėjai pritaikęs mokslinį įdirbį darniosios energetikos srityje.
Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusios įmonės programą „EA-PSM“ jau naudoja Lietuvos ir užsienio pramonės įmonės, besispecializuojančios naftos ir chemijos produktų gamyboje, maisto pramonėje, miesto vandens ir šilumos tinklų skirstytojai.
Tarp lyderių ir „Kauno startuolių“ paramą gavusi įmonė
Antrąją vietą nugalėjo Kauno miesto savivaldybės „Kauno startuolių“ programoje dalyvavusi jauna įmonė MB „Fidens“, sukūrusi prietaisą rankų drebėjimui ir artrito sukeltam skausmui mažinti. Įrenginio idėją mokslininkas išvystė iš savo atliktos disertacijos – joje įmonės vadovas dr. Mantas Venslauskas tyrė mechaninių virpesių poveikį kraujotakos aktyvinimui žmogaus galūnėse. Vėliau kartu su studentų komanda tyrėjas sukonstravo vibruojantį teniso kamuoliuko dydžio rutulį.
„Džiaugiuosi savo komandos kūriniu – įrenginys, kurį testuojame Kauno klinikose, jau dabar, palaikius vos 3 minutes rankose, akivaizdžiai sumažina drebėjimą, o kenčiantiems nuo reumatoidinio artrito apmalšina skausmą ir sąstingį“, – sako MB „Fidens“ vadovas M.Venslauskas.
Laimėtoją apdovanojęs Kauno miesto vicemeras Simonas Kairys džiaugėsi, kad Kaunas pilnas inovatyvias idėjas generuojančių ir visuomenei reikšmingus produktus kuriančių komandų. „Miestas prisideda prie startuolių ekosistemos gerinimo, praeitais metais skyrėme 100 tūkst. eurų startuolių produktų vystymui, kaip šiandien matome, tarp laimėtojų yra ir mūsų finansuotas sprendimas“, – sakė vicemeras.
Iš pradžių kūrė sau, bet sudomino užsieniečius
Trečiąją vietą pelnė saulės elektrinių projektuotojų „DETRA SOLAR“ išvystyta programinė įranga saulės elektrinių projektavimui 3D erdvėje. Įmonės komanda šį produktą iš pradžių sukūrė kaip savo darbo įrankį, dabar lietuvių sprendimu domisi ir planuoja įsigyti rinkoje pirmaujančios Airijos, Vokietijos, Belgijos ir Olandijos saulės energetikos bendrovės.
„Tai, ką sukūrėme, turi itin didelę praktinę reikšmę saulės elektrinių statytojams. Šioje srityje net ir menkiausios paklaidos kainuoja šimtus tūkstančių eurų, todėl tikslaus modeliavimo įrankio ypač reikėjo tiek mums patiems, tiek kitiems šioje rinkoje veikiantiems verslams“, – sako UAB „DETRA SOLAR“ dizaino inžinierius Adomas Pažarauskas.
Daugiausiai sukuriama IKT, energetikos ir medicinos sprendimų
„15min“ naujienų portalo skaitytojų simpatijų daugiausia sulaukė UAB „Detra Solar“ programinė įranga. Kauno MTP suburta komisija įvertino ir medicininės programinės įrangos kūrėjų „Sofnetos“ pasiūlytą darbo stotį tiesioginėms vaizdo transliacijoms operacinėse, taip pat UAB „Hortiled“ komandos sukurtą, specialias šviesos spektro dažnių kombinacijas apjungiančią ir daržovių augimą skatinančią, išmaniąją lempą.
Kauno mokslo ir technologijų parke veikiančios įmonės kasmet sukuria apie 100 naujų produktų, paslaugų ir kitų inžinerinių sprendimų informacinių ir komunikacinių technologijų, energetikos ir medicinos srityse. Šiemet Inovatyviausių produktų rinkimuose triumfavusius sprendimus sukūrė Lietuvos mokslininkai ir tyrėjai, savo konkurencingais produktais pasiekę šalies ir užsienio rinkas.