„Ši darbo stotis padeda chirurgui užfiksuoti vaizdinę medžiagą operacijos metu ir išsaugoti ją DICOM formatu į bendrą klinikos vaizdų archyvą. Programa leidžia be vėlinimo matyti vaizdą, kurį perduoda invazinė kamera žmogaus kūne. Tokia vaizdinė medžiaga dažniausiai yra naudojama mokymo tikslais, bet taip pat aktuali draudiminiams atvejams, teisiniams skundams nagrinėti, o kartais – ir konsultuojant gydytojus nuotoliniu būdu“, – sako UAB „Softneta“ vadovas Vytautas Baublys.
Produkto kūrėjai pastebi, kad tokie sprendimai, kurie leistų sterilioje aplinkoje įrašyti vaizdus iš medicininių įrenginių, vis dar yra reti. Tai dažniausiai susiję su ilgu medicininių prietaisų sertifikavimu ir išaugančia paties produkto kaina. Daugelis rinkoje esamų sprendimų yra labai brangūs, turi gan stiprų vėlinimą žiūrint vaizdą realiu laiku, be to, statomi įrenginiai galingi ir triukšmingi, todėl jiems reikia įrengti atskiras patalpas šalia operacinės.
Kauniečių sukurtą sprendimą Lietuvoje turi Vilniaus ir Kauno didžiosios šalies ligoninės, kūrėjai bendradarbiauja su veterinarijos klinikomis, kurios jau kelis metus naudoja tokias darbo stotis. Tokiu produktu domisi ir medikų rengimo mokyklos užsienyje, turi įsidiegę Vokietijos, Prancūzijos, JAV klinikos.