„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip išsirinkti baldus namams?

Rinktis baldus namams dažniausiai yra įdomu ir smagu, bet kartais tai gali tapti savotišku galvos skausmu. Taip nutinka dėl to, kad neretai būna sunku rasti praktiškų bei patogių baldų, kurie, be minėtų savybių, dar ir atspindėtų jūsų asmeninį stilių ir pritaptų namų interjere. Visų senų baldų tikriausiai taip pat nenorėsite išmesti, taigi iškyla dar vienas natūralus klausimas: kokius baldus pasilikti, restauruoti ar kitaip pakeisti, kad derėtų su naujais baldais bei bendra kambario išvaizda. Trumpai tariant, renkantis baldus būtina atsižvelgti į tam tikrus praktinius bei estetinius veiksnius.
Sekcija
Sekcija / 123rf.com nuotr.

Baldai ir jų funkcija

Pirmasis faktorius, renkantis baldą, yra jo funkcionalumas. Paklauskite savęs, kokie baldai jums tikrai reikalingi: nepamirškite, kad skirtingos veiklos skirtingose erdvėse reikalauja konkrečių bei specifinių baldų (miegamojo lovą, svetainės sofa, valgomojo kėdės ir t.t.). Pagalvokite apie kiekvieną namuose gyvenantį asmenį: ar jūsų antrajai pusei patiktų minkštas poilsio krėslas? Ar reikia papildomos vietos sudėti vaikų žaislams? Apsvarsčius šiuos ir panašius klausimus, atkreipkite dėmesį į žemiau aprašytus aspektus.

1. Pagrindiniai baldai kiekvienam kambariui

Kiekvienas būsto kambarys ar erdvė yra naudojami specifiniams tikslams, todėl jiems reikia atitinkamų baldų. Šios erdvės yra organizuojamos pagal veiklą, vykdomą jose: valgomasis skirtas valgymui, svetainė – poilsiui ar susitikimams, miegamasis – miegui ir t.t. Jei nusprendėte sudaryti reikiamų baldų sąrašą, pradėkite nuspręsdami, kokio tipo baldų, priklausomai nuo kambario, jums reikia, o vėliau galite pagalvoti ir apie alternatyvas. Pavyzdžiui, galite rinktis naktinius staliukus miegamojo zonoje arba pakeisti juos asmeniškesniais akcentais, pavyzdžiui knygų stirta, kuri tiek atliktų staliuko funkciją, tiek atspindėtų jūsų pomėgį skaityti. Galbūt norėsite televizorių paslėpti uždaroje spintelėje, o gal vietoje televizoriaus nuspręsite įrengti skaitymo erdvę su jaukiu krėslu ir geru apšvietimu. Žinoma, viskas taip pat priklauso ir nuo kiekvieno kambario kvadratūros.

2. Apibrėžkite savo poreikius

Kiekviena erdvė turi skirtingus reikalavimus, priklausomai nuo to, kas ją naudoja. Pavyzdžiui, miegamasis: vienišiui gali visiškai pakakti viengulės lovos, porai reiks dvigulės, tuo tarpu dviejų vaikų miegamajam reikės dviejų viengulių arba vienos dviaukštės lovos. Neretai pasitaiko ir specifinių poreikių: jei turite daugiau nei vieną vaiką, tikriausiai prireiks ir kelių naktinių staliukų bei didesnio darbo stalo.

Taigi, baldų, reikalingų jūsų namams, sąrašą visuomet galite koreguoti, pritaikant jį saviems poreikiams. Svarbu neskubėti ir gerai apgalvoti, ką jūsų šeima jau turi, ir ko dar reikia, kad kasdienis gyvenimas visiems taptų patogesnis.

3. Papildomi baldai

Užsiimant tam tikra veikla, dažnai prireikia papildomų baldų, ypač skirtų susidėti įvairiems daiktams. Tokie baldai tiesiog nepamainomi organizuojant erdvę bei siekiant išlaikyti tvarką namuose.

Darbo kambaryje gali prireikti didelės bibliotekos, ypač jei namų gyventojai yra knygų kolekcionieriai, taip pat stalo, kompiuterio staliuko, spintelės televizoriui ir pan. Valgomajame gali praversti indauja, skirta indams, kurie nėra laikomi virtuvėje, pavyzdžiui, brangesniems proginiams servizams bei stalo įrankiams, taurėms, tortinėms, saldumynų vazoms ir t.t.

Baldų dydis, matmenys ir forma

Jei jau nusprendėte, kokių baldų jums reikia, metas pagalvoti apie jų dydį bei formą. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į baldų praktiškumą, estetinį vaizdą, stilių ir turimą erdvę. Praktiškumas yra tiesiogiai susijęs su baldų funkcionalumu, tačiau reiktų apibrėžti ir kiekvieno baldo specifikacijas. Pavyzdžiui, kiek stalčių turėtų turėti komoda? Kelių vietų valgomojo stalo prireiks, norint sutalpinti visus svečius?

Estetinis baldų vaizdas glaudžiai siejasi su namų interjeru. Nuo jo priklausys, kokius baldus rinksitės: kampuotus ar apvalių linijų, aukštus ar žemus ir t.t.

Galiausiai, kaip minėta anksčiau, baldų dydį ir jų išdėstymą lemia erdvė. Prieš pirkdami baldus visuomet įsitikinkite, ar jų dydis proporcingas turimai erdvei. Pavyzdžiui, sekcija tikriausiai nėra pats geriausias pasirinkimas mažai svetainei, ir atvirkščiai – didelėje erdvėje puikiai tiks dideli baldai, kurie gali tarnauti ir kaip kambario pertvaros. Taip pat reiktų atsižvelgti į kambario fizinę erdvę ir apgalvoti įvairius baldų išdėstymo variantus. Čia svarbu atkreipti dėmesį į lango/langų dydį ir atstumus iki kitų baldų, sienų bei kambario durų.

Baldų stilius

Kitas baldų pasirinkimo atskaitos taškas yra susijęs su tuo, kas daugumai teikia didžiausią malonumą, renkantis baldus: estetika, stiliumi, spalvomis ir t.t. Šie pasirinkimai turi būti atliekami atsižvelgiant į bendrą projekto stilių. Baldai gali papildyti bendrą kambario stilių ir ženkliai prisidėti prie norimo vizualinio poveikio kūrimo ir sėkmingo galutinio rezultato.

Baldų medžiagos

Galiausiai, renkantis baldus, reikėtų atsižvelgti ir į jų pagaminimo medžiagas, nes tai vienas iš svarbiausių faktorių, lemiančių baldų kokybę, ilgaamžiškumą bei integralumą.

Medžiagų praktinės savybės

Baldai turi būti pagaminti iš medžiagos, kuri būtų atspari naudojimui. Vienos medžiagos yra kietos ir patvarios, kitos – subtilios ir įnoringos. Lakuotas stalas atrodo prabangiai, tačiau dažni pietūs prie tokio stalo pareikalaus atitinkamos priežiūros. Tokiu atveju geresnis pasirinkimas tikriausiai būtų kietmedis arba laminuota medžiaga. Panaši situacija ir su baldų apmušalais: dirbtinės odos apmušalai puikiai tinka dažnam naudojimui ir yra nesunkiai valomi, o baldai aptraukti šenilu kur kas delikatesni ir lengvai tepasi.

Medžiagų dekoratyvumas

Medienos spinduliuojama šiluma, lako modernumas ar marmuro šaltis turi būti integruoti į bendrą projekto stilių. Medžiagos ir tekstūros kalba pačios už save, todėl turėtų būti atsižvelgiama į jų integralumą ir kombinavimo su kitomis medžiagomis galimybes.

Išvados

Turėkite galvoje, kad kiekvienas jums patinkantis baldas nebūtinai yra tinkamas jūsų namams. Rinkdamiesi baldus atkreipkite dėmesį į jų funkcionalumą, ilgaamžiškumą, praktiškumą ir estetinį vaizdą. Žinoma, pati svarbiausia sąlyga – baldai jums turi patikti, tačiau stenkitės subalansuoti jausmus ir objektyvų požiūrį. Įdėmiai apžiūrėkite erdvę, išmatuokite ją, bei įvertinkite tai, ką jau turite. Tinkamai įkomponavę naujus baldus, sukursite puikiai atrodančią erdvę, kuri atitiks jūsų gyvenimo būdą ir padarys namus gražesniais ir patogesniais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs