Kam dažniausiai naudojami planšetiniai kompiuteriai? Žaidimams, naršymui internete, bendravimui socialiniuose tinkluose arba tiesiogiai, knygų skaitymui, muzikos klausymuisi. O kam dar gali būti jie panaudoti?
Pateikiame net 7 būdus, kaip planšetė gali būti rimta pagalbininke jūsų namuose.
1. Namų valdymo prietaisas. Turbūt prisimenate populiaria vieną mobiliojo ryšio operatoriaus reklamą, kur pagrindinis herojus bando įjungti vandenį, bet tuo pačiu metu kitame kambaryje valdo masažinį fotelį? Komiška reklama turi realaus pagrindo. Iš tiesų keleto programėlių pagalba galite valdyti televizorius, kompiuterius ir kitus prietaisus, kurie turi Wi-Fi. Įdomu tai, kad dabar nuotoliniu būdu galima valdyti ir kitus prietaisus. Reikia tik įsidiegti išmaniąsias rozetes, kurios tarpusavyje sujungtos per vieną programėlę. Tiesiog į rozetę įkišamas papildomas prietaisas su Wi-Fi. Tada jam perduodama informacija, kada prietaisą įjungti. Pavyzdžiui, prabudę ir norėdami pasivolioti lovoje galite užkaisti kitame kambaryje esantį virdulį, atverti elektra varomas žaliuzes, įjungti šildytuvą garaže ir t.t. Visa tai valdoma planšetiniu kompiuteriu.
2. Virtuvės pagalbininkas. Visų pirma planšetinis kompiuteris gali būti puikus pagalbininkas skaičiuojant kalorijas, tikrinant, kokie prieskoniai dera tarpusavyje, kokį garnyrą paruošti prie žuvies – ryžius, grikius ar bulves ir t.t. Aišku, receptų gausybė – puiki pagalba šeimininkaujant. Laikmatis padės nepervirti daržovių, o signalas, atkreips dėmesį, kada laikas dėti tam tikrą ingredientą. Bet kada internete galima paieškoti tam tikrų patiekalų nuotraukų ir patarimų. Žodžiu, planšetinis kompiuteris gali praleisti daugiau laiko virtuvėje, nei kitose namų vietose.
3. Saugumo kamera. Norite stebėti, ką veikia namie likę vaikai ar gyvūnai? Jums nereikia kelis šimtus eurų kainuojančios saugumo kameros. Pakaks tos 2-5 megapikselių raiškos kameros, kurią turi jūsų planšetinis kompiuteris. Reikia tik įsidiegti „IP Webcam“ programėlę (arba panašią), įjungti planšetinį kompiuterį krautis ir pastatyti jį taip, kad kamera matytų kambarį. Tada vaizdą galima matyti per interneto naršyklę iš bet kurio įrenginio, kad ir per išmanųjį telefoną, kurį nešiojatės su savimi. Taigi, jei reikia kelias valandas stebėti, kas vyksta jūsų namuose, planšėtė gali tam puikiai padėti. Tik nestatykite jos lauke – gali pavogti arba planšetinis kompiuteris neatlaikys oro sąlygų.
4. Naktinis laikrodis ir žadintuvas. Problema su paprastu žadintuvu yra ta, kad jis mažas, naktį šviečia ištisai arba nešviečia iš viso, o prie jo vienos melodijos priprantama. Planšetinis kompiuteris gali tapti puikiu žadintuvu ir laikrodžiu tada, kai jo nenaudojate kitiems tikslams. Tiesiog suraskite patogų stovelį, kuris būtų netoli elektros lizdo (kartais prireiks krauti), instaliuokite „Timely Alarm Clock“ programėlę arba panašią ir nustatykite sau žadintuvą, kuris padės jums prabusti iš tikrųjų.
5. Nuotraukų rėmelis. Prieš keletą metų nuotraukų rėmeliai buvo „ant bangos“. Dabar jų asortimentas smarkiai sumažėjo. Gali būti, kad nuotraukų rėmeliai nyksta būtent dėl planšetinių kompiuterių, kuriuos paversti nuotraukų rėmeliu – vienas juokas. Reikia tik programėlės „Dayframe“ arba panašios ir galite leisti savo nuotraukas viena po kitos. Tai suteikia jaukumo namams, rekomenduojama tokį rėmelį įjungti, kai laukiate svečių. Tai tikrai gali tapti puikiu užsiėmimu prieš vakarėlį.
6. Muzikinis centras. Pamenate senus muzikinius centrus, kurie buvo beveik tokio pat dydžio, kaip pusė jūsų kambario lango? Tokio daikto greičiausiai namuose jau nebepamatysite, jei turite planšetinį kompiuterį. Viskas, ko reikia yra garso sistema, kuri paprastai statoma šalia televizoriaus. Pasirūpinkite, kad būtų patogu šalia jos padėti ir planšetę, kurią galima pajungti per 3,5 audio kištuką arba micro USB kabelį. Tada į talpią microSD kortelę prirašykite kelis gigabaitus savo mėgiamos muzikos ir pirmyn – planšetinis kompiuteris taps jūsų muzikos grotuvu. Yra ir muzikos miksavimo programėlių, tad gal ir didžėjaus karjerą nuo jo galima pradėti. Beje, tą patį galima padaryti ir jūsų automobilyje su sena garso aparatūra.
7. Šeimos užrašinė ir kalendorius. Mėgstate palikti ranka rašytus raštelius ant šaldytuvo? Tai galite padaryti ir su planšetiniu kompiuteriu. Ypač tuo, kuris dar turi pieštuką. Jei ne – yra nemažai programėlių, kurios yra skirtos užrašų palikimui. Tiesa, grįžę šeimos nariai turės bent pirštu perbraukti per ekraną, kad pamatytų, kas pietums, ką reikia padaryti, ar kada grįšite. Taupykite popierių ir aplinką – naudokitės elektronine užrašine. Be to galima specialiame kalendoriuje pažymėti tam tikras datas – vizitas pas gydytoją, būreliai vaikams, pirkinių sąrašas ir t.t.
Kaip matote, planšetinis kompiuteris – puikus pagalbininkas namuose. Jis padeda realiai atlikti tam tikrus ruošos darbus, jau nekalbant apie galimybę turiningai praleisti laiką ir susirasti informacijos internete.
Vaikams planšetinis kompiuteris gali būti naudingesnis, jei sukursite specialią paskyrą, kurioje apribojamos tam tikros funkcijos. Pavyzdžiui, nėra galimybės įsijungti Youtube, kur vaikas gali pasižiūrėti ir nelabai tinkamų jam vaizdo klipų.
Paminėti tik 7 būdai, kurie gal ir išnaudoja 10 proc. planšetinio kompiuterio galimybių. Įsivaizduokite, kiek galima padaryti išnaudojant 50 proc!