Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ko vartotojai dažniausiai klausia apie 4G ir 4G+ ryšį?

Dažnas vartotojas šiandien vis dar nėra tikras, ar jo išmanusis įrenginys palaiko 4G/4G+ ryšį, kokią naudą jis duoda ar nuo ko priklauso jo kokybė. Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ mobiliųjų technologijų ekspertas Egidijus Adomkaitis atsako į šešis dažniausiai klientų užduodamus klausimus apie 4G/4G+ ryšį.
Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ mobiliųjų technologijų ekspertas Egidijus Adomkaitis
Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ mobiliųjų technologijų ekspertas Egidijus Adomkaitis

Kas yra 4G/4G+ ryšys ir kokia man iš jo nauda? 4G/4G+ ryšys tai naujos kartos mobiliojo ryšio technologija, užtikrinanti didesnį mobiliojo interneto greitį. Toks ryšys leidžia ženkliai greičiau naršyti mobiliajame internete – puslapiai kraunasi kur kas sparčiau. Taip pat telefone ar planšetiniame kompiuteryje galima be trikdžių žiūrėti geriausios kokybės („Full HD“ raiškos) vaizdo įrašus net ir tiesiogiai. Be to, didelės apimties dokumentai, nuotraukos, vaizdo klipai bus išsiunčiami ar atsiunčiami itin greitai.

O kuo skiriasi 4G+ ryšys nuo 4G? 4G+ yra antrosios kartos 4G ryšio technologija. Naudojantis šiuo ryšiu „Bitės“ tinkle teoriškai galima pasiekti net 300 Mbps parsisiuntimo greitį. Atlikę itin daug matavimų, galime pasakyti, kad realybėje dažniausiai vartotojai 4G+ ryšio zonoje pasieks 80 Mbps greitį, o 4G – apie 30 Mbps.

Kaip galiu pasitikrinti, koks interneto greitis mano išmaniajame įrenginyje? Tai galima padaryti labai paprastai – rekomenduojame į savo įrenginį parsisiųsti „Speedtest.net“ programėlę. Ją rasite įrenginio programėlių parduotuvėje arba pasinaudoję nuorodomis: „Apple“ įrenginiai, „Android“ įrenginiai bei „Windows Phone“ įrenginiai.

Ar visur mobiliojo interneto greitis turėtų būti vienodas? Mobiliojo interneto greitis skirtingose vietovėse, skirtingu metu gali būti skirtingas. Jis priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip: atstumas iki artimiausios bazinės stoties (kuo arčiau stotis, tuo stipresnis signalas), geografiniai ir urbanistiniai vietos ypatumai (kalvotumas, pastatų užstatymo intensyvumas, aplink esančių pastatų aukštis ir t.t.), pastato konstrukcijos techninių charakteristikos (pvz.: pastate su storomis mūrinėmis sienomis ryšys gali būti silpnesnis), naudojamo įrenginio specifikacijos bei konkrečios bazinės stoties apkrovimas tuo metu.

Ko reikia, kad galėčiau pradėti naudotis 4G/4G+ mobiliuoju internetu? Pirmiausia reikia turėti šią technologiją palaikantį išmanųjį įrenginį. Taip pat patikrinti, ar išmaniojo įrenginio programinei įrangai nesiūloma jokių atnaujinimų. Jei labai seniai keitėte savo turimą SIM kortelę, didelė tikimybė, kad ji 4G/4G+ technologijos nepalaiko – kviečiame užsukti į savo mobiliojo ryšio operatoriaus saloną ir SIM kortelę pasikeisti į naują. Dažniausiai ši procedūra trunka vos kelias minutes.

Kaip man sužinoti, ar mano SIM kortelė bei telefonas palaiko 4G/4G+?  Paprasčiausias būdas „Bitės“ klientams - užsukti į svetainę www.bite.lt/4g-4gplius ir, įvedę telefono numerį, iš karto trumpąja žinute gausite atsakymą. Taip pat kviečiame apsilankyti artimiausiame „Bitės“ arba savo operatoriaus salone, kur bus suteikta išsami informacija. Ar telefonas palaiko 4G ir 4G+ technologijas galima sužinoti ir apsilankius gamintojų oficialiose svetainėse. Tik reikia žinoti, kad kartais gamintojai 4G/4G+ technologijas vadina LTE bei LTE-Advanced.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai