Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kodėl Windows 10 orientuojasi į verslą?

Jau visus metus vartotojai gali naudotis išmaniaisiais telefonais, planšetiniais, nešiojamais ir stacionariais kompiuteriais, turinčiais naująją „Windows 10“ operacinę sistemą. Rugpjūčio mėnesį vartotojus pasiekė ir dešimtmečio atnaujinimas, orientuotas į didesnį saugumą, praktiškumą ir geresnę vartotojo patirtį. Pastebima, kad net ir be atnaujinimo, būtent „Windows 10“ operacinės sistemos versija sulaukia daugiau populiarumo nei kitos „Windows“ versijos.
Vyras su kompiuteriu
Vyras su kompiuteriu / 123rf.com nuotr.

Windows 10 valdymas

Pasak „Microsoft Windows and Devices Group“ vadovo Terry Myerson, naudojantis naujausia operacine sistema stacionarūs ir nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai turi daugiau galimybių nei anksčiau. Naujuosiuose „Windows 10“ vartotojus pasitinka iš „Windows XP“ versijos pamėgtas „Pradžios“ mygtukas bei atnaujintos programos, kurių piktogramų dydį gali reguliuoti patys vartotojai. Naujoji operacinė versija ypatinga tuo, kad nešiojami kompiuteriai ir išmanieji telefonai nuo šiol yra sinchronizuoti. Pavyzdžiui, naudodamiesi nešiojamuoju kompiuteriu savo užrašus galite rasti ir asmeniniame išmaniajame.

„Cortana“ – „Microsoft“ sukurta pagalbininkė, kuri padės atsiminti reikiamus įvykius, surasti programėles ar, jei norite prasiblaškyti, palaikyti kompaniją pokalbyje. Kaip bebūtų, „Cortana“ kol kas kalba tik angliškai. Norint užtikrinti jos, ir daugumos programėlių veiklą, „Windows 10“ prašo vartotojo duomenų: pradedant nuo naudojamų programų iki rašymo ar kalbėjimo greičio.

Sustiprintas saugumas

„Windows 10“ išsiskiria padidintu saugumu. Pavyzdžiui, nešiojamieji kompiuteriai turi įdiegtą specialią atrakinimo funkciją „Windows Hello“, kur biometriniai jutikliai patvirtina kompiuterio šeimininko tapatybę. Taip pat ši operacinė sistema gali būti pritaikyta oro linijų, finansų, paslaugų, gamybos, apsaugos, švietimo ir kt. rinkoms. Sistema priimtina IT specialistams, nes programas lengviau kontroliuoti, kurti, yra padidintas jų suderinamumas renkantis įvairius prietaisus. Tai tik keletas priežasčių, kodėl „Windows 10“ sparčiai populiarėja verslo sektoriuje.

Norint pasinaudoti visomis „Windows 10“ funkcijomis, nešiojami kompiuteriai ir kiti prietaisai turės leisti įdiegti naujinius. Pastebima, kad ne visuose kompiuteriuose naujinių leidimai bus tokie patys. Svarbu paminėti ir tai, kad „Windows 10“ yra paskutinė nauja „Microsoft“ operacinė sistema. Nuo šiol „Microsoft“ orientuosis į „Windows“ kaip į paslaugą, o ne produktą, todėl norint visuomet išlaikyti optimalų programų saugumą, gauti naujų programėlių ar funkcijų – naujiniai bus privalomi.

Microsoft „Windows 10“ sėkmė

„Windows 10“ – tai palyginti su kitomis versijomis, viena saugiausių į verslą orientuota operacinė sistema, tinkanti ir asmeniniam naudojimui. Jau dabar įvairūs nešiojamieji kompiuteriai parduodami su įdiegta „Windows 10“ versija. Tai, kad sistema renka labai daug informacijos apie savo vartotojus nemažina susidomėjimo ja. „Windows 10“ jau aplenkė „Windows 7“ 140 procentų, o „Windows 8“ net 400 procentų.

„Windows 10“ sėkmė parodo, kokia svarbi yra tinkama operacinė sistema ne tik verslo sektoriuje. Nuo jos priklauso kaip stacionarūs ar nešiojami kompiuteriai veiks, kaip bus pasiekiamos ir įdiegiamos programos, bylos, kaip bus naudojamasi internetu. Perkantiems naują kompiuterį, geriausia jį rinktis jau su operacine sistema, tokiu atveju programos bus priderintos prie pasirinkto įrenginio bei įdiegti atnaujinimai. Prieš rinkdamiesi OS, atkreipkite dėmesį, kad daugumos, tarp jų ir „Windows 10“ versijos skirtos asmeniniams arba verslo poreikiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos