Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kokį šildymo katilą išsirinkti?

Su tuo anksčiau nesusidūrusiam žmogui visi šildymo katilai atrodo panašūs. Ir tik pradėjus įrenginėti savo būstą pastebimi skirtumai: galingas ir talpus katilas puikiai tinka kelių aukštų namui šildyti, o sodo nameliui reikia kitokio sprendimo.
pagrindine
pagrindine / Kostrzewa

„Kostrzewa“ katilus Lietuvoje platinantys specialistai pirmiausia pataria atsižvelgti į šildomos patalpos plotą, kuro rūšį, šeimininkų darbotvarkę. Pateikiame sąrašą, kuriame populiarūs šildymo katilai suskirstyti pagal svarbiausius parametrus.

Kompaktiški katilai – mažam būstui

Turintiems nedidelį būstą ir norintiems katilo, kuris gali tilpti gyvenamosiose patalpose, tinkamiausi „Mini Bio“ ir „Mini Bio Luxury“ katilai. Nė kvadratinio metro neužimantys įrenginiai lengvai tilps bet kokio dydžio patalpose. Šie pilnai automatizuoti katilai veikia degindami medžio granules: priklausomai nuo aplinkos sąlygų, kuro talpą reikia papildyti kas 14 dienų. Priklausomai nuo katilo galingumo, juo galima šildyti nuo 50 iki 300 kv. m namą.

Kombinuoti – ieškantiems geriausio kokybės ir kainos santykio

Kiek didesni katilai „Twin Bio“, „Twin Bio Luxury“, „Pellets 100“, „Compact Bio“ ir „Compact Bio Luxury“ sukonstruoti taip, kad juos būtų kuo patogiau įmontuoti ir aptarnauti net ir nedidelėje namų katilinėje. Šiuose automatizuotuose katiluose galima deginti ir granules, ir kietą kurą, o, priklausomai nuo katilo galingumo, juo galima šildyti nuo 50 iki 500 kv. m būstą. Visi minėti katilai yra sertifikuoti ir priskirti aukščiausiai – penktai – energinei klasei bei atitinka griežčiausius kokybės reikalavimus – įtraukti į Vokietijos BAFA organizacijos, kontroliuojančios naudingo veikimo bei emisijos parametrus, sąrašą.

Universalūs – ieškantiems alternatyvų

Anot pardavėjų, vienas populiariausių šildymo katilų yra „Pellets Fuzzy Logic 2“, pradėjęs granulinių katilų madą Lietuvoje. Įvairiu kuru kūrenamas automatinis katilas mėgstamas pirkėjų, pelnė daugybę apdovanojimų.

Jo universalų patrauklumą pirmiausiai lemia įrenginių gausa: klientai gali rinktis katilus, kurių galingumas nuo 15 iki 100 kW. Dėl plataus galingumo intervalo šis katilas gali šildyti ir 100 kv. m namus, ir gerokai didesnes – 1 300 kv. m patalpas. Įrenginys veikia jame kūrenant medžio ir anglies granules, kietą (anglis, malkas) ar nestandartinį (riešutų kevalus, saulėgrąžų lukštus) kurą.

Variantas nebijantiems fizinio darbo

Nors dauguma „Kostrzewa“ katilų automatizuoti, yra modelių ir nusprendusiems įsirengti tradicinę šildymo sistemą.

Katilai „Warmet 200 Ceramic“ ir „Warmet SDS Ceramic“  yra neautomatizuoti kieto kuro katilai, kuriuose galima kūrenti malkas, briketus, skiedras, šiaudus ar anglį. Toks šildymo būdas reikalauja daugiau laiko ir priežiūros, tačiau turint kokybišką katilą galima išvengti su šiais darbais susijusių nepatogumų. „Warmet 200“ skirti apšildyti gyvenamiesiems namams nuo 60 iki 400 kv. m, o galingesni „Warmet SDS“ katilai gali šildyti nuo 60 iki 1 370 kv. m patalpas.

Estetiški pramoniniai katilai

Pramoninių katilų „Maxi Bio“ linija skirta pramoninių objektų ir didelių patalpų šildymui. Galingi granulėmis kūrenami automatiniai katilai suteikia galimybę komfortiškai ir ekologiškai šildyti didelius plotus, be to, jie veikia praktiškai savarankiškai.

Iš kitų pramoninių katilų „Maxi Bio“ išsiskiria kompaktiškumu, itin mažomis kuro sąnaudomis, taip pat priežiūros paprastumu bei estetiška išvaizda. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, šie katilai šildo nuo 300 iki 3 700 kv. m plotą.

Išmanieji granuliniai katilai – jau realybė

Dauguma „Kostrzewa“ katilų ne tik „apginkluoti“ technologijomis, padedančiomis taupiau deginti kurą ir paskirstyti šilumą, bet ir gali būti prijungti prie GSM ar interneto modulio. Jis katilą leidžia valdyti telefonu arba internetu nesvarbu, kur tuo metu esate.

Per specialią išmaniojo telefono programėlę katilo šeimininkas gali:

- matyti temperatūrą namuose ir šildymo sistemoje;
- pakeisti namų ar katilo temperatūrą;
- įjungti ar išjungti katilą;
- gauti informaciją apie pasibaigusį kurą;
- gauti pranešimus apie namuose dingusią elektros srovę.

Prisijungus prie katilo valdymo per planšetinį ar įprastą kompiuterį, papildomai galima sužinoti statistiką: kiek per tam tikrą laikotarpį buvo sudeginta kuro, išgauta energijos, kokie buvo šildymo sistemos parametrai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?