Neseniai Šiaurės vakarų universiteto (JAV) atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog komandos nariams turint ankstesnės teigiamos patirties drauge, tikimybė, jog tokiai komandai pasiseks, labai padidėja. Tokioms tendencijoms pritaria ir komandos ugdymo specialistai.
„Gerai įvaldytas ir tinkamai praktikuojamas komandinio darbo įgūdis gali verslą stumtelėti į priekį daug stipriau nei kiti įgūdžiai. Nors bendra situacija pasaulyje rodo, kad dar daug įmonių nežiūri į tai rimtai, džiugu, kad Lietuvoje sutinkame vis daugiau vadovų, kurie komandinio darbo svarbą iškelia gana aukštai savo prioritetų sąraše“, – sako komandos ugdymo ir enterTraining (ugdymo per žaidimą) kompanijos „Catalyst Baltic“ vadovas Darius Lomsargis.
Tinkamai parinktos veiklos – kelias didesnio darbuotojų įsitraukimo link
Technikos ir įrankių nuomos bendrovės CRAMO generalinis direktorius Darius Norkus sako pastebintis, kad šiuolaikiniams darbuotojams yra ypatingai svarbu įsitraukti į įmonėje vykstančius procesus, jaustis komandos dalimi, tad paprastai jie noriai dalyvauja įmonės organizuojamose veiklose.
„Kasmet organizuojame įvairius vidinius įmonės renginius, mokymus, išvykas. Darbuotojų visuomet laukiamą tradicinį CRAMO dviračių žygis šiemet perkėlėme į didžiulę dviračių šventę – „IKI Velomaratoną“. Tapome renginio rėmėjais ir patys subūrėme nemažą mėgėjų komandą. Vis didėjantis žmonių įsitraukimas į įvairias veiklas rodo, jog darbuotojams tokie susibūrimai yra svarbūs“, – pasakoja D.Norkus.
Tiesa, jis pabrėžia, jog norint sutelkti darbuotojus tokiai veiklai ir kad šioji juos motyvuotų, pirmiausia reikia atsižvelgti į jų pačių poreikius.
„CRAMO komandos nariai mėgsta aktyvų laisvalaikį – daug kas žaidžia krepšinį, futbolą, bėgioja. Įmonėje taip pat yra skatinamas aktyvus gyvenimo būdas, tad natūralu, kad ir dviračių žygiai mūsų aplinkoje pasiteisina“, – sako CRAMO vadovas.
Komandinis darbas – verslo rezultatams gerinti
D.Norkaus teigimu, ne tik linksmai, bet ir naudingai praleistas laikas drauge padeda kurti pozityvų mikroklimatą darbinėje aplinkoje, o tai turi teigiamos įtakos ir verslo rezultatams.
„Aktyviai ir kiek neįprastai, nedarbinėje aplinkoje praleidę laiką žmonės yra geriau nusiteikę, produktyvesni, gerėja jų komandinio darbo įgūdžiai, stiprėja tarpusavio ryšiai“, – neabejoja D.Norkus.
Jam antrina ir D.Lomsargis. „Šiuolaikinėje ekonomikoje poreikis dirbti komandoje tampa kaip niekada reikšmingas. Anot įvairių tyrimų, bendradarbiavimas yra net 50 proc. labiau reikalingas įvairių pareigybių darbuotojams, negu buvo prieš 20 metų“, – pastebi „Catalyst Baltic“ vadovas. Tiesa, jis akcentuoja, jog komandinio darbo įgūdžių neišmokstama iš knygų, tam reikalingi specialūs metodai, kurių pasirinkimas yra gana didelis: nuo fiziškai aktyvesnių iki stalo žaidimo formato, verslo simuliacijų ir pan.
„Įmonių renginiai, komandos ugdymo mokymai yra geras būdas žmones sutelkti bendram tikslui, komunikuoti įmonės vertybes bei kultūrą, leisti darbuotojams pasijausti vienos organizacijos dalimi. Teisingai parinktas renginio formatas ir veiklos skatina žmones įsitraukti ne tik renginio metu, bet ir pernešti naujus įgūdžius ar tarpusavio ryšius į darbinę aplinką“, – neabejoja D.Lomsargis.