Kriptovaliutos žaidimų industrijoje: pernelyg didelis azartas gali būti pavojingas

Blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos šiandien itin plačiai taikomos finansų, sveikatos apsaugos, transporto ir kituose tradiciniuose verslo sektoriuose veikiančiose bendrovėse. Vis dėlto ne mažiau kalbama ir apie šios technologijos pritaikymą dar gana jaunoje ir sparčiai augančioje žaidimų industrijoje, į kurią blokų grandinės galimybės atneša daugybę naujovių ir keičia tradicines taisykles.
Kriptovaliutos žaidimų industrijoje: pernelyg didelis azartas gali būti pavojingas
Kriptovaliutos žaidimų industrijoje: pernelyg didelis azartas gali būti pavojingas / „iStock" nuotr.

Kriptovaliutos, tokenizuotas turtas ir žaidimų monetos suteikia žaidėjams visiškai naujas patirtis ir net leidžia uždirbti. Blokų grandinė šiandien tampa pagrindu visiškai naujam moderniam žaidimų pasauliui.

„Blokų grandinės technologijos ir kriptovaliutos žaidimų pramonei suteikia didelių pranašumų, pavyzdžiui, leidžia žaidimuose naudoti realią nuosavybę ir kurti decentralizuotas ekonomikas, net uždirbti. Vis dėlto, nors teoriškai blokų grandinė ir užtikrina skaidrumą bei saugumą, šioms inovacijoms plečiantis atsiranda ir grėsmių, tokių kaip nepamatuotos rizikos prisiėmimas, pernelyg didelis azartas bei privatumo pažeidimai. Tai kelia riziką ir žaidėjams, ir visai žaidimų pramonei“, – sako Philipas Van Goethemas, bendrovės „Star Ventures“ vadovas.

Blokų grandinės žaidimų pasaulis – daug galimybių teikianti ir įdomi veikla, tačiau norint ja mėgautis išvengiant nuostolių būtina laikytis atsargumo priemonių ir nepasiduoti pagundai nerti aklai. Taigi kas yra kriptovaliutų žaidimai, kokios galimybės ir grėsmės juose slypi?

Kas sieja kriptovaliutas ir žaidimus?

Kriptografiniai žaidimai suteikia galimybę žaidėjams naudoti realų turtą ir jį valdyti, o ne tik laikinai naudoti kaip įprastuose vaizdo žaidimuose.

Pavyzdžiui, žaidėjai savo nekeičiamuosius žetonus (NFT) ar kriptovaliutas gali naudoti pirkdami įvairius daiktus, atrakindami įvairias funkcijas ir kurti tikras decentralizuotas žaidimų ekonomikas.

Be to, žaidžiant atsiranda galimybės uždirbti, kai už sėkmę žaidimuose gaunama kriptovaliutų ar NFT. Pavyzdžiui, populiariame žaidime „Axie Infinity” žaidėjai renka, veisia ir kovoja su būtybėmis, vadinamomis Axie. Kiekviena jų yra unikalus NFT, kurį žaidėjai gali turėti, pirkti arba parduoti, o tai reiškia, kad žaidėjai visiškai kontroliuoja savo turtą žaidime. Žaidimo monetos „Smooth Love Potion“ (SLP) uždirbamos žaidžiant ir gali būti naudojamos naujiems Axies veisti arba parduodamos kriptovaliutų biržose už tikrus pinigus. Šių žaidimų principas panašus į garsiojo „Pokemon“ žaidimo principą, kuriame korteles galima pirkti ar mainyti už tikrus pinigus.

Kas yra kriptografinė žaidimų moneta?

Kriptografinė žaidimų moneta – tai skaitmeninis turtas, sukurtas blokų grandinėje ir skirtas naudoti žaidimuose. Žaidėjai gali valdyti, prekiauti ir pervesti savo žaidimo turtą kitiems žaidėjams. Naudojant šias monetas žaidėjai taip pat gali uždirbti dalyvaudami žaidimo ekosistemoje.

Kai kurios žaidimų monetos yra keičiamos, o kitos gali būti NFT – unikalūs skaitmeniniai objektai, suteikiantys nuosavybės teises į tam tikrą žaidimo turtą.

Yra įvairių žaidimų monetų panaudojimo būdų. Visų pirma, jos gali būti naudojamas kaip žaidimo valiuta. Žaidimų monetos gali būti perkamos arba uždirbamos žaidime ir naudojamos įvairiems tikslams, pavyzdžiui, įsigyjant virtualias prekes, atrakinti papildomas funkcijas ar vykdyti mainus su kitais žaidėjais. Tokios monetos leidžia vykdyti žaidimo sandorius be tradicinių mokėjimo būdų ar tarpininkų.
Žaidimų monetos taip pat gali būti naudojamos kaip apdovanojimai žaidėjams už tam tikrų tikslų pasiekimą, užduočių atlikimą ar dalyvavimą renginiuose.

Be to, žaidėjai gali naudoti savo monetas balsuodami dėl svarbių žaidimo klausimų ar palaikydami bendruomenės iniciatyvas. Tai skatina bendruomeniškumo jausmą, leidžia žaidėjams tiesiogiai prisidėti prie žaidimo tobulinimo.

Daugybė ekosistemų ir juose veikiančių žaidimų

Žaidimų platformos veikia įvairiose kriptovaliutų ekosistemose. Turbūt populiariausia yra „Ethereum“, sparčiai populiarėja „Solana“, „Polygon“, „Enjin“, „WAX“, „Binance Smart Chain“ (BSC). Šios platformos leidžia žaidėjams dalyvauti blokų grandinės pagrindu veikiančiose žaidimų ekonomikose, kur jie gali uždirbti, prekiauti ir valdyti savo skaitmeninius turtus.

Įsitraukę į šių žaidimų pasaulį greičiausiai susidursite su tokiais žaidimų pavadinimais kaip jau minėtas „Axie Infinity“, „Hamster Combat“, „Decentraland“, „The Sandbox“, „Splinterlands“, „Illuvium“ ir šimtais kitų, kuriuos pasaulyje žaidžia milijonai vartotojų.

Su kriptovaliutomis susijusių žaidimų rizikos

Vis dėlto nereiktų pamiršti, kad kriptografiniai žaidimai bei su jais susijusios monetos turi ir tam tikrų rizikų.

Visų pirma, šios monetos dažnai priklauso nuo konkrečių žaidimų projektų sėkmės. Jei projektas susiduria su techninėmis problemomis, stipria konkurencija ar neturi pakankamo naudotojų palaikymo, taip pat yra prastai valdomas, monetų vertė gali kristi.

Egzistuoja ir sukčiavimo rizika. Pasitaiko atvejų, kai sukuriamos monetos, neturint realaus tikslo kurti žaidimą. Tokiais atvejais projekto kūrėjai renka lėšas ir galiausiai jas pasisavina.

Kriptografinės žaidimų monetos laikomos skaitmeninėse piniginėse, kurios gali būti pažeidžiamos įsilaužimų ir kibernetinių atakų.

Be abejo, kaip ir visame investavimo pasaulyje, žaidimų monetų kainos gali kisti dėl spekuliacijų, rinkos nuotaikų ir paklausos. Svarbu paminėti ir neretai menką žaidimų monetų likvidumą, dėl kurio gali būti problematiška jas pirkti ir parduoti.

Kaip žaisti ir išlikti saugiems?

Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, kuri susijusi su investavimu, reiktų laikytis kelių pagrindinių taisyklių, kurios padės išvengti daugelio įprastų rizikų.

Visų pirma, žaiskite atsakingai, neinvestuokite daugiau, nei galite sau leisti prarasti. Žaidimai labai smarkiai įtraukia, o pagavus azartą atsiranda tikimybė juose išleisti pernelyg daug pinigų. Neturėtumėte pamiršti, kad kriptovaliutų vertė smarkiai svyruoja.

Antra, rinkitės gerai žinomus, daug vartotojų turinčius, licencijuotus žaidimus bei platformas. Patikrinkite žaidimo kūrėjų reputaciją ir perskaitykite kitų žaidėjų atsiliepimus.

Trečia, naudokite saugias, geriausiai žinomas kriptovaliutų pinigines. Niekada nesidalinkite savo slaptažodžiais, privačiais raktais ar autentifikavimo informacija su kitais žmonėmis. Jei įmanoma, naudokite atskirą piniginę tik žaidimams.

Ketvirta, jungdamiesi prie žaidimų platformų naudokite dviejų faktorių autentifikavimą (2FA) – tai smarkiai padidina įsilaužimų į jūsų piniginė tikimybę. Žaisdami visuomet venkite naudoti Wi-Fi interneto ryšį, nes jis nėra saugus.

Galiausiai, saugokitės sukčiavimo schemų – žaidžiant šiuos žaidimus, tikėtina, susidursite su apgaulingomis nuorodomis ar imitacinėmis svetainėmis. Įsitikinkite, kad naudojatės oficialiomis platformomis ir venkite spausti nežinomas nuorodas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis