Vietomis aptinkamas nuo 1 iki 8 metrų poslinkis. Mokslininkai perspėja, kad nėra tikimybės, kad tektoninės plokštės grįš į ankstesnę poziciją.
Ugniagesiai-gelbėtojai ir Lietuvos kariuomenė jau pradėjo evakuacijos darbus. Regione dingusi elektra, sustojęs vandens tiekimas, sutrikęs interneto ir mobilusis ryšys. Nei su Neringos savivaldybe, nei su Kuršių nerijos nacionaliniu parku susisiekti nepavyksta. Apie galimas aukas kol kas nepranešama.
Šis nenumatytas gamtos reiškinys – didelis galvos skausmas EASA 2016 organizatoriams. Šią vasarą Nidoje turėjusio vykti didžiausio architektūros kūrybinių dirbtuvių renginio likimas pakibo ant plauko. Renginio organizatoriai nepraranda optimizmo ir viliasi rasti būdą įgyvendinti renginį bet kokiu atveju ar formatu. „Jeigu situacija nepasikeis, planuojame projektą įgyvendinti ant vandens ir atkreipti viso pasaulio dėmesį į Kuršių nerijoje pasireiškusią gamtos stichiją”, – teigė renginio organizatoriai.
Litosferą sudarančios tektoninės plokštės, plūduriuojančios ant pusiau išsilydžiusių sunkesnės mantijos uolienų, dengia visą žemės rutulį ir judėdamos periodiškai sukelia dideles gamtos katastrofas. Vandenyninės plokštės susidaro konstruktyviuosiuose pakraščiuose iš aukštyn kylančios ir vėstančio smagmos ir nyksta destruktyviuosiuose pakraščiuose, kur nyra po žemyninėmis plokštėmis, taip formuodamos gilius vandenynų lovius, vulkaninių kalnų grandines.
„Su balandžio 1-ąja!“,- sako architektai. Viena unikaliausių Lietuvos vietų - Kuršių nerija - yra ten, kur ir buvusi. O šią vasarą Nidoje organizuojamas didžiausias architektūros kūrybinių dirbtuvių renginys Lietuvoje - Europos architektūros studentų asamblėja „Not Yet Decided“ - įvyks, kaip ir suplanuota. Organizatoriai linki visiems neprarasti humoro jausmo ir karts nuo karto pasijuokti iš savęs. Daugiau informacijos apie projektą - svetainėje www.easa.lt.