Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą

Vis daugiau žmonių jaučiant nerimą ir neužtikrintumą dėl kylančių kainų, energetinės krizės ir užsitęsusio Rusijos karo Ukrainoje, žmogiškųjų išteklių specialistai teigia – šiuo metu įmonės turėtų skirti daugiau dėmesio darbuotojų emocinei sveikatai ir komandinei dvasiai palaikyti.
Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą
Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą / Sanitex nuotr.

Pasak specialistų, kovojant su šiuo metu darbuotojų jaučiamu nerimu itin tinkamos tos pačios priemonės, kurios taikomos sprendžiant ir komunikacijos krizes.

„Visų pirma, darbuotojams turi būti aiškiai komunikuojama, kaip sekasi verslui, kokių priemonių jau yra ir bus imamasi siekiant amortizuoti augančias sąnaudas ar sprendžiant kitus kylančius iššūkius. Būtent tas įmonių ar komandų vadovų suteikiamas aiškumas darbuotojams padeda mažinti įtampą, o žinojimas iš anksto, kokie pokyčiai gali būti planuojami, duoda jiems laiko su tuo susitaikyti“, – komentuoja „Officeday“ veiklos vadovė Baltijos šalims Vaida Pacauskienė.

Pasak jos, itin šiuo metu svarbu palaikyti komandos dvasią – darbuotojai neturėtų būti palikti vieni dorotis su kylančiu nerimu ar baimėmis.

„Žinoma, ne visi vadovai ir patys gali pasakyti, kas bus po mėnesio ar pusmečio, ar nereikės keisti šiandien turimos strategijos, tačiau skirdami dėmesio savo darbuotojams, suteikdami jiems erdvę pasidalinti savo rūpesčiais, užsitikrina, kad galimus iššūkius sutiks turėdami komandą. O be tvirtos komandos nebūna ir gerų verslo rezultatų“, – sako V.Pacauskienė.

Nuotolinis darbas mažina įsitraukimą

Itin aktualu stiprinti komandos dvasią tiems verslams, kurių ne visi darbuotojai grįžo į biurus nuo pandemijos pradžios.

Naujausio „Microsoft“ darbo tendencijų tyrimo duomenimis, nors 84 proc. darbuotojų grįžti į biurą motyvuoja galimybė pasimatyti ir pabendrauti su savo kolegomis, o 85 proc. – pajusti komandos dvasią, 82 proc. vadovų pripažįsta, kad darbuotojų sugrąžinimas į biurą yra didelė problema.

„Labai dažnai girdime sakant, kad namuose dirbantys darbuotojai yra efektyvesni, nes jų neblaško kiti kolegos ar darbo aplinka, tačiau yra ir kita medalio pusė – nutolę darbuotojai ne tik yra linkę persidirbti, nes išsitrina riba tarp darbo ir asmeninio laiko, bet ir tampa mažiau įsitraukę, mažiau motyvuoti“, – teigia V. Pacauskienė.

Pasak jos, neretai nutinka taip, kad nuotoliu dirbantys darbuotojai tampa mažiau lojalūs įmonei, todėl yra linkę greičiau keisti darbus.

„Jei žmogus ilgą laiką dirba namuose, jam pasidaro nebesvarbu, kam jis dirba. Toks darbuotojas nebejaučia jokio ryšio su komanda, ypač jei ją retai mato ir bendravimas yra fragmentiškas. Gavęs geresnį pasiūlymą ir pakeitęs darbovietę net nepajunta pokyčio, nes turima rutina išliko tokia pati – kaip dirbo prie valgomojo stalo svetainėje, taip ir tebedirba“, – sako pašnekovė.

Atitrūkimas nuo komandos gali turėti neigiamos įtakos ir darbo rezultatams – nesijausdami komandos dalimi darbuotojai, kad ir kaip mėgtų savo atliekamą darbą, gali pradėti jausti nepasitenkinimą, prasmės trūkumą.

„Turime pripažinti, kad motyvuota komanda, kokia ji bebūtų – pardavimų, projektų ar technologų – yra kertinis pagrindas, siekiant organizacijos tikslų, todėl būtina stiprinti ir įmonės mikroklimatą“, – pastebi veiklos vadovė.

Komandos formavimas per žaidimus

Stiprinti komandą galima tiek bendromis veiklomis, tiek įvairiais žaidimais. Itin skatinama užsiimti kūrybinėmis ir gyvomis veiklomis, kurios leistų atsiskleisti darbuotojų stipriausioms savybėms ir padėtų geriau vienas kitą pažinti.

„Kai mes žaidžiame, nebėra hierarchijos ir pareigų – žaidimo metu gali varžytis vadovai su asistentais, rinkodaros specialistai su pardavėjais ir t. t. Vyksta pozityvi konkurencija įmonės viduje, kur varžomasi ne dėl finansinių ar darbo rezultatų – o ieškant geriausios idėjos ar sprendimo gautam iššūkiui. Tai leidžia ne tik pažinti kolegas, bet ir mokytis naujų dalykų. Dar didesnę sinergiją galime pasiekti, jei į tokius žaidimus įtraukiame mišrias komandas, sudarytas iš skirtingų skyrių darbuotojų“, – pasakoja „Officeday“ personalo vadybininkė Jūratė Ereminienė.

Sanitex nuotr./Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą
Sanitex nuotr./Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą

Nuo 2019-ųjų metų „Officeday“ organizuojamas „Šauniausios komandos“ konkursas šiemet vyks jau 3-iąjį kartą Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Šių metų konkurso tema – biurų superherojai ir biuro kasdienybėje naudojamos jų supergalios.

„Lietuvoje praėjusiais metais konkurse dalyvavo 80 komandų. Siekiame šiuo konkursu parodyti, kad nepriklausomai nuo verslo sektoriaus kiekvienos įmonės komandos narius vienija bendri tikslai ir motyvacija siekti geriausių rezultatų. Be to, tai yra puiki proga išbandyti komandas atliekant smagias užduotis ir rungiantis su kitais“, – sako J. Ereminienė.

Jai pritaria ir praėjusių metų „Šauniausios komandos 2021“ konkurse II vietą užėmusios UAB „Lonas“ klientų aptarnavimo ir kokybės procesų vadovė Edita Papečkytė.

„Didžiausia nauda dalyvauti šiame konkurse buvo užsivedusi komanda – darbuotojus suvienijo ir užduotys, ir pats dalyvavimas, o dar labiau motyvavo aktyvus kitų skyrių palaikymas. Net dabar su geromis emocijomis prisimename, kiek išradingumo, kūrybiškumo ir energijos atsiskleidė konkurso metu. Planuojame dalyvauti ir šiemet“, – teigia ji.

Komandinės dvasios svarbą pabrėžia ir III vietą užėmusios UAB „Kauno Arena“ personalo vadovė Irma Bandzevičiūtė–Stankuvienė: „Tai yra vienas svarbiausių aspektų mums, o tokie konkursai pasitarnauja kaip komandos formavimo priemonė. Vien pasiruošimas konkurso pristatymui mus suartino kaip komandą, nes idėjos, filmavimai ir bendras darbas bei tikslo siekimas suburia dar labiau.“

Pasak konkurso organizatorių, komandų formavimas per žaidimą ne tik dovanoja teigiamas emocijas, bet ir padeda įmonėms įveiklinti savo vertybes, tarp kurių dažnai nurodomas ir komandiškumas: „Jei darbuotojai geba siekti bendro tikslo žaidimo metu, jie gebės įgyvendinti ir verslo tikslus.“

Sanitex nuotr./Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą
Sanitex nuotr./Personalo specialistai: šiuo metu būtina stiprinti darbuotojų emocinę sveikatą

Registracija į konkursą „Šauniausia komanda 2022“ vyks spalio 10-24 d. Komandos varžysis atlikdamos įvairias užduotis iki lapkričio 11 d. Finaliniame renginyje lapkričio 17 d. gyvai susitiks 8 komandos, surinkusios daugiausiai balsų. Šių metų finalinio renginio komisijoje – „Officeday“ veiklos vadovė Baltijos šalims Vaida Pacauskienė, Tarptautinės Koučingo federacijos Lietuvoje prezidentė Evelina Dumašienė, „ACME Grupė“ žmonių ir kultūros vadovė Ernesta Galinienė, „ACCO Brands“ atstovas Marius Sirutavičius ir tinklaraštininkas Simonas Urbonas. Pagrindinis konkurso prizas – degustacinė vakarienė su šefu „Gastro studijoje“.

Daugiau informacijos čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs