Reklamos sumažėjimas – pretekstas reklamuotis
„Išties mūsų organizuotos akcijos „Tyla pražūtinga“ rezultatai nustebino net mus pačius. Nepaisant to, kad gatvėse žmonių srautas dėl karantino sumažėjo apie 40 proc., mūsų lauko reklamą pastebėjo ir teigiamai įvertino gerokai didesnis kiekis žmonių nei paprastai. Reiškia, kad sumažėjus bendram reklaminiam triukšmui reklamos yra labiau matomos ir atpažįstamos. Žmonės persisotinę blogomis naujienomis, nori matyti gyvenimą kaip ankščiau ir vertina, kad reklama yra naudinga“, – sako Vasaris Oržekauskas „Inspired UM“ direktorius.
Vidutiniškai lauko reklamą pastebi apie 30 proc. auditorijos, tuo tarpu lauko kampaniją „Tyla pražūtinga“ pastebėjo 79 proc. „Inspired UM“ klientų, 61 proc. LiMA bendruomenės narių, 44 proc. verslo bendruomenės bei 38 proc. vilniečių.
„Tai neįtikėtinai aukštas rezultatas, rodantis, kad krizių metu reklama ne tik naudinga, bet net būtina. Visi žinome, kad reklama skatina vartojimą, vidaus vartojimas sudaro didelę dalį Lietuvos ekonomikos, vadinasi stabdant reklamą savotiškai yra kertama šaka, ant kurios daugelis sėdi. Nelikus pozityvios reklamos įtakos vartojimui, lieka tik negatyvi – natūraliai labiau rezervuotas vartojimas žmonėms būgštaujant dėl ateities. Tad daugelis įmonių galimai susiduria su smarkesniu paklausos mažėjimu nei galėjo būti reklamos neišjungus“, – sako V. Oržekauskas.
Paveikesnė pritaikyta reklama
Ne mažiau sėkmingai veikė visas reklamos kampanijos „Tyla pražūtinga“ kompleksas, kurį sudarė lauko reklama, baneriai internete bei pranešimai žiniasklaidai. Reklamą pastebėjo 90 proc. „Inspired UM“ klientų, 83 proc. LiMA bendruomenės narių, 52 proc. verslo bendruomenės pastebėjimas bei 47 proc. vilniečių.
„Tai aukštas rezultatas, ypač pirmose dvejose tikslinėse auditorijose, kuriose paprastai pastebėjimas siekia apie 60 proc. Manome, kad prie geresnių nei įprasta rezultatų prisidėjo ne tik reklaminio triukšmo sumažėjimas, bet ir tai, kad reklama buvo susijusi su karantinu – tema, kuri tuo metu labiausiai rūpėjo visoms auditorijoms. Tie, kas sugeba išnaudoti bendrą informacinį lauką, visada pasirodo geriau“, – sako „Inspired UM“ vadovas.
Viršyti ir kiti reklaminės kampanijos rodikliai, jei lygintume su įprasta, įprastu metu vykdyta reklamos kampanija. 85 proc. reklamą pastebėjusių respondentų ją suprato teisingai, patikimo rodiklis – 7,1 iš 10 galimų balų, o mėgimas – 6,9.
Reklama – tai investicija
„Reklaminę kampaniją vykdėme siekdami atkreipti rinkodaros bendruomenės dėmesį į reklamos svarbą. Pagrindinė kampanijos mintis – reklama nėra „kaštai“, ji yra gerai veikianti investicija, kuri duoda ir trumpalaikę, ir ilgalaikę grąžą. Manome, kad mūsų prielaidos pasitvirtino ir visiems sunkiu metu laimėjo tie, kurie neišsigando, bet skyrė lėšas reklamai. manome, kad jų pozicijos rinkoje dabar gerokai stipresnė nei prieš karantiną“, – sako V. Oržekauskas.
Reklaminė kampanija „Tyla pražūtinga“ vykdyta š. m. balandžio 27 – gegužės 10 dienomis, jos metu lauko reklamos stenduose, viešųjų ryšių pranešimais bei baneriais lietuviškuose interneto portaluose buvo bandoma atkreipti dėmesį į reklamos svarbą karantino metu.
Reklaminės kampanijos rezultatai lyginti su KOG instituto „post-test“ reklamų duomenų bazėje sukauptais daugiau nei 200 reklaminių kampanijų rodiklių vidurkiais.
Kampanijos poveikiui įvertinti tirtos 4 auditorijos – bendra vilniečių populiacija, verslo bendruomenė, LiMA nariai bei „Inspired UM“ klientai.
„Inspired UM“ užsakymų tyrimą atliko KOG institutas.