Specialistai pastebi, kad namų erdvė vis labiau panašėja į šiuolaikinio biuro – ieškoma funkcionalumo, didelių atvirų erdvių, nedidelė virtuvėlė tampa svetainės dalimi. Ne išimtis ir langai – įrenginėjant butą pritaikomos biuruose pamėgtos ritininės užuolaidos, plačiau žinomos roletų pavadinimu.
„Pirkėjai pamėgo roletus dėl paprastos priežiūros ir valdymo, taip pat dėl spalvų ir formų įvairovės, kurią galima priderinti prie įvairiausių interjerų ir poreikių“, – sako Mantas Jasiukaitis, žaliuzių ir ritininių užuolaidų parduotuvių tinklo „Langdena“ vadovas.
Ilgaamžis sprendimas
Anot pašnekovo, roletai yra ilgaamžis pirkinys, įprastai jais galima naudotis iki 10 metų. Mechanizmas tarnauja dar ilgiau, pirkėjai dažniausiai nusprendžia keisti susidėvėjusius ar pabodusius audinius.
„Roletai praktiškai nereikalauja priežiūros. Jei jie susitepė, galima nuvalyti su vandeniu ar šluoste, ypatingu atveju – su trupučiu muilo. Stiprios chemijos ar šiurkščios šluostės naudoti nepatartina, taip galima pažeisti roletą“, – įspėja M. Jasiukaitis.
Vienintelė patalpa, kur roletai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas – vonia. Čia tvyranti drėgmė kondensuojasi ant langų, audiniais pradeda varvėti vanduo. Kitur roletai laimi savo praktiškumu ir pritaikymo būdais.
Apsaugo nuo saulės ir karščio
Vasarą aktuali kita roletų savybė – apsauga nuo tiesioginių saulės spindulių. Tam yra specialių dvisluoksnių roletų „Diena–naktis“, arba spindulius atspindinčių roletų su metalizuota danga.
„Kai norisi daugiau šviesos, galima užtraukti tik „dieninį“ sluoksnį, o kai saulės spindulių nepageidaujate – užtraukiate sunkesnį, šviesai ir šilumai nepralaidų sluoksnį, – apie dvigubus roletus pasakoja ekspertas. – Metalizuoti roletai veikia dar efektyviau: jie tarsi veidrodis atmuša saulės spindulius ir per kaitras namus padeda išlaikyti maloniai vėsius“.
Yra ir specialių roletų, kurie praleidžia lauko šviesą, tačiau ne tiesioginius saulės spindulius. Šį sprendimą pamėgo biurų darbuotojai, kuriems saulės spinduliai trukdo dirbti kompiuteriu, tačiau tamsoje dirbti nesinori. Namuose tokius roletus verta pirkti, jei apšviestoje patalpoje dirbate su kompiuteriu ar norite nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugoti televizoriaus ekraną.
Tvirtinimas – pagal poreikius
Roletai montuojami trejopai – prie sienos, lubų ar ant lango rėmo. Roletus ant sienos ar lubų patartina montuoti prie mažai varstomų langų, o dažnai atidaromam langui geriau ant rėmo montuojamas roletas. Retesnis pasirinkimas – lango apačioje tvirtinami roletai, su kuriais langas dengiamas iš apačios į viršų.
„Tokie roletai dažniau naudojami pirmame aukšte, kai norisi ir daugiau privatumo gyvenamojoje erdvėje, ir neprarasti dienos šviesos“, – sako M. Jasiukaitis.
Roletai įprastai valdomi grandinėle, traukiant ją į vieną ar kitą pusę. Kitokie sprendimai pritaikomi automatiškai valdomuose roletuose , kurie valdomi su pulteliu – juose grandinėlę suka mažas varikliukas. Dar kitoks mechanizmas naudojamas stoglangiuose – ten montuojami roletai paprastai turi specialią rankenėlę, su kuria jie pakeliami ar nuleidžiami.