Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sieninių oro kondicionierių tipai ir nauda

Sieniniai oro kondicionieriai – vienas populiariausių pasirinkimų namuose ar biuruose, norint atvėsinti, pašildyti ar džiovinti patalpą. Dažniausiai be kondicionierių neatsiejamas ir neįsivaizduojamas metų laikas yra vasara. Tačiau kaip pasirinkti jūsų aplinkai tinkamą kondicionierių? Pasitikėti draugų ir pažįstamų rekomendacijomis ar kreiptis į profesionalius šios įrangos pardavėjus? Šiame straipsnyje, remiantis UAB „Index“, projektuojančia ir prekiaujančia, bei montuojančia kondicionavimo, šaldymo, vėdinimo sistemas, aptarsime pagrindinius kondicionierių tipus, jų skirtumus bei privalumus.
Oro kondicionierius
Oro kondicionierius / 123rf.com nuotr.

Oro kondicionieriai namuose gali būti montuojami tiek svetainėje, tiek miegamajame kambaryje. Šie buitiniai oro kondicionieriai pasižymi lengva valdymo kontrole, plačia įvairių funkcijų gama, o jų paklausa jau ne vienerius metus neapleidžia lyderių pozicijų. Todėl gamintojai kasmet stengiasi pagerinti jų technines, bei eksploatacines savybes.

Oro kondicionieriai gali būti ne tik buitiniai, bet ir komerciniai. Komerciniai kondicionieriai yra montuojami biuruose, viešbučiuose, restoranuose, parduotuvėse, kavinėse ir kitose didesnėse patalpose. Pagrindinis buitinių ir komercinių kondicionierių skirtumas – galia. Buitinių kondicionierių galia tesiekia 3,5kW, o komercinių galios intervalas prasideda nuo 4,0kW. Kondicionieriai gali būti ne tik sieniniai, bet ir palubiniai, mobilūs. Dažniausiai jo pasirinkimą nulemia patalpų išplanavimas ir savybės, kuriomis norite, kad kondicionierius pasižymėtų. Bet kokio tipo kondicionieriai turi būti atsakingai montuojami specialistų, kurie turi specialius įrankius, medžiagas ir ilgametę montavimo patirtį. Kondicionieriai gali būti montuojami įvairiose patalpose, todėl pirkėjams telieka išsirinkti norimą dizainą bei spalvą, o specialistai parinks ir sumontuos reikiamos galios oro kondicionierių.

Naujos kartos oro kondicionieriai valo orą, gali neutralizuoti tabako dūmų kvapus, įvairius alergenus, bakterijas bei virusus. Dažniausiai sieninių kondicionierių kaina priklauso nuo juose įdiegtų funkcijų, todėl prieš įsigyjant, apgalvokite, kokį pagrindinį darbą norėsite, jog jis atliktų: t.y. vėsintų, šildytų, džiovintų ar valytų patalpos orą. Sieniniai oro kondicionieriai pasižymi tyliu darbu, ekonomiškumu, moderniu dizainu, plačiu galios intervalu ir patogiu naudojimu. Pardavimų pozicijose lyderiauja sieniniai oro kondicionieriai, kurie dažniausiai būna pritaikyti nuo 15 iki 40 kvadratinių metrų patalpoms. Sieniniai oro kondicionieriai taupo elektros energiją, o jų spalvų pasirinkimas yra itin platus: galite rinktis nebūtinai visiems įprastą baltą įrenginį, bet ir juodą, raudoną ar kitos jūsų mėgstamos spalvos. Įvairių dydžių kondicionieriai gali tapti ne tik puikia interjero detale, bet ir kambario akcentu. Kiekvienas sieninis oro kondicionierius turi valdymo pultelį, kuriuo reguliuojama patalpos temperatūra, oro srauto intensyvumas, parenkamas režimas.

Jeigu nusprendėte įsigyti oro kondicionierių, nepamirškite atsižvelgti į svarbiausius kriterijus tam, kad išsirinktas įrenginys ilgai ir sėkmingai tarnautų. Pagrindinis kriterijus – galingumas, bei tipas. Konsultaciją, kokio galingumo kondicionieriaus jums reikia, suteiks šių įrenginių pardavėjai telefonu arba atvykus į kondicionierių pardavimo vietą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į kondicionieriaus tipą ir gamintoją. Itin daug komplimentų sulaukia japoniški įrenginiai, nes jie pasižymi geromis techninėmis savybėmis, tačiau tuo pačiu nėra pigūs. Kiek pigesnius, tačiau taip pat kokybiškus kondicionierius siūlo Kinijos, Taivano ar Pietų Korėjos gamintojai. Taip pat derėtų atsižvelgti į kondicionieriaus vidinio, bei išorinių blokų keliamą triukšmo lygį bei energetinį naudingumą, t.y. kiek iš vieno kilovato elektros energijos gaunama šalčio ar šilumos kilovatų. Įvairių gamintojų kondicionieriai pasižymi skirtingomis savybėmis, techniniais rodikliais, bei kaina.

Dera paminėti, jog šį įrenginį būtina reguliariai valyti. Dažniausiai dulkės kaupiasi filtruose, o montuojant bet kokio tipo kondicionierių, jo negalima slėpti po užuolaidomis, laikyti prie tiesioginių saulės spindulių. Taip pat turint kondicionierių reikia nenustatyti pernelyg žemos arba, atvirkščiai, aukštos temperatūros, nes patalpoje esantys asmenys gali peršalti arba, priešingai, perkaisti. Taip pat oro kondicionavimo metu turi būti uždaryti patalpoje esantys langai ir durys.

Dažniausiai oro kondicionieriams montuoti yra pasitelkiami specialistai-profesionalai. Bet kokio tipo sieniniai oro kondicionieriai neužima naudingo patalpos ploto, o jų išorinis blokas montuojamas, priklausomai nuo esamų sąlygų, balkone, ant stogo arba ant išorinės sienos. Remiantis specialistų rekomendacijomis, rekomenduotinas atstumas tarp blokų – 15 metrų. Sieniniai oro kondicionieriai pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu, bei ilgaamžiškumu.

Daugiau informacijos apie sieninius oro kondicionierius – www.indexkryptis.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos