„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„STIHL“ grandininiai pjūklai padėjo iškovoti pergalę medkirčių varžybose

Medkirčio darbas yra vienas pavojingiausių ir sunkiausių darbų, reikalaujantis daug fizinių pastangų, kruopštumo ir žinių. Netgi teigiama, kad pagal pavojingumą jis atsiduria tuoj po išminuotojų darbo. Be to, savo indėlį į miško darbus įneša ir visus metus vykstantys gamtinių sąlygų pokyčiai. Nors skirtingose šalyse medkirtystės specifika šiek tiek skiriasi, vis dėlto pagrindiniai principai, taisyklės ir uždaviniai visur išlieka panašūs.
Medkirčių varžybos Norvegijoje
Medkirčių varžybos Norvegijoje

Daugiau nei 4 dešimtis skaičiuojančios tarptautinės medkirčių varžybos

Siekiant populiarinti medkirčio darbą bei profesiją, keistis įvairių šalių medkirčių patirtimi, technologijomis ir naujų darbo įrankių naudojimo patirtimi (medkirčių darbe naudojami profesionalūs grandininiai pjūklai ir įvairios pagalbinės darbo priemonės), 1970 metais Vengrija ir tuometinė Jugoslavija nusprendė organizuoti tarptautines medkirčių profesinio meistriškumo varžytuves. Be minėtų tikslų, šios varžybos turėjo ir sportinę kryptį, todėl buvo renkami nugalėtojai įvairiose individualiose rungtyse bei komandinėje įskaitoje. Kad visa organizacija vyktų sklandžiai, buvo įsteigta Tarptautinė medkirčių varžybų asociacija (IALC), kurios būstinė šiuo metu yra Vokietijoje, Bazelio mieste, ir vienija 28 šalis.

Nuolatos tobulinami varžybų nuostatai parengti remiantis Šveicarijos įstatymine baze. Jau įvyko 33 medkirčių varžybos. Anksčiau vykusios kasmet, dabar varžybos organizuojamos kas dveji metai.

Medkirčių varžybos Norvegijoje
Medkirčių varžybos Norvegijoje

Šiemet įvyko 33-iosios tarptautinės medkirčių varžybos

Kadangi Europoje vyrauja mašininė medienos ruoša, medkirčių skaičius sparčiai mažėja. Džiugu, kad į asociacijos organizuojamą renginį vis aktyviau įsitraukia Rytų Europos ir rytinės jų kaimynės, todėl kartu su pagrindiniais rėmėjais (motorinių instrumentų gamintojais STIHL ir „Husqvarna“, taip pat – darbo rūbų medkirčiams gamintoja „Pfanner“) renginys tikrai žada gyvuoti ir ateityje.

Šiemet 33-iosios medkirčių varžytuvės vyko Norvegijoje, Lilehamerio mieste. Dalyvavo net 27 šalių komandos. Mūsų šalies atstovai dalijosi 19 vieta, o jaunių įskaitoje (U24) Antanas Brunevičius pateko į 13 poziciją.

Šiemet pirmą kartą debiutavo ir moterų įskaita, kurioje varžėsi 12 dalyvių. Tarp jų mūsų šalies atstovės nebuvo.

„STIHL“ grandininis pjūklas
„STIHL“ grandininis pjūklas

Varžybų lyderiai – STIHL grandininiai pjūklai

Ypač sėkmingas šis čempionatas tapo komandoms bei dalyviams, kovojusiems su STIHL grandininiais pjūklais. Komandinėje įskaitoje visas keturias pirmąsias vietas iškovojo šalys dalyvės, kurių medkirčiai varžėsi su STIHL grandininiais pjūklais: Baltarusija (pirmoji vieta), nuo jos labai mažai atsiliko Vokietija, tuomet – Austrija ir Prancūzija.

Jaunuolių gretose tarp keturių pirmųjų vietų (įskaitant pirmąja ir antrąja) trys medkirčiai naudojo STIHL įrangą. Tik moterų „lygos“ laimėtojos valdė gana galingas „Husqvarnas“, nors 8 iš 12 šios grupės dalyvių taip pat pasirinko STIHL.

Ypač sėkmingas buvo naujojo grandininio pjūklo STIHL MS 500i debiutas, kuriame pirmą kartą pasaulinėje grandininių pjūklų gamybos istorijoje sumontuotas variklis su elektroniniu tiesioginiu degalų įpurškimu į variklio karterį. Populiarumu pasižymėjo ir STIHL „veteranai“ – MS 440, 460 bei varžytuvėms pritaikytas, turintis šiek tiek forsuotą variklį serijinis STIHL MS 460 Magnum. Virš 70 % visų dalyvių individualiose rungtyse pasirinko STIHL ir „Husqvarna“ grandininius pjūklus, todėl kitų gamintojų prekės ženklai buvo gana reti, o kai kurie ir pakankamai egzotiški, pvz., ukrainiečių Motor Sich 475 S. Ir nors teigiama, kad galutinius rezultatus didesniąja dalimi nulemia medkirčio meistriškumas, o motorinio pjūklo pasirinkimą – subjektyvūs ar objektyvūs veiksniai, negalima paneigti pagrindinio „kovos įrankio“ techninių, eksploatacinių, konstrukcinių ir kitų savybių reikšmės tiek asmeniniams, tiek komandiniams rezultatams.

Dabar medkirčių vėl laukia dviejų metų pasiruošimo bei treniruočių laikotarpis, po kurio medkirčiai galės suremti „ginklus“ 34-ose profesinio meistriškumo kovose Serbijoje. Planuojamas ir komandų pagausėjimas iki 30 dalyvių. Būsimose varžybose laukiame ir puikaus mūsų šalies medkirčių pasirodymo!

VIDEO: The 2018 World Logging Championship − Highlights

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs