Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos

Naujai įkurta 200 kv. m. studija, suburta 14-os specialistų komanda, moderni įranga ir daugiau nei perpus išaugusios metinės pajamos – tokie pokyčiai vos per metus laiko įvyko Rokiškyje įsikūrusios grožio studijos „My Time“ įkūrėjos Justinos Vingrienės gyvenime. Ir tai – ne vienintelė sėkmės istorija, kaip verslininkai, prisijungę prie „Spiečiaus“ bendradarbystės centrų ir čia vykstančių programų, išplėtė savo vykdomas veiklas, įgijo trūkstamų kompetencijų bei atrado būrį bendraminčių.
Indrė Gendroliūtė-Gerulienė
Indrė Gendroliūtė-Gerulienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 2 Verslas Mentorius

Savo patirtimi „Spiečiuje“ dalijasi trys verslininkės – J. Vingrienė, šviežių konditerijos gaminių verslą vystanti Natalija Rogozina ir natūralaus sojų vaško žvakėmis bei namų kvapais prekiaujanti „GBjaukumas“ įkūrėja Gintarė Birškienė.

Įgytos kompetencijos pasiteisino su kaupu

Kaip teigia verslininkė J.Vingrienė, idėja atidaryti naują ir modernią grožio studiją kilo pastebėjus tam tikrų grožio paslaugų trūkumą gimtajame Rokiškyje. Nors, kaip dalijasi daug metų grožio srityje dirbanti moteris, savas verslas niekada nebuvo jos ambicija, šiandien „My Time“ studija – bene moderniausia rajone.

„Mano, kaip grožio specialistės, karjera prasidėjo nuo darbo kitose grožio studijose – pakeičiau tikrai ne vieną darbo vietą, kadangi kiekvienoje jų man vis kažkas netikdavo. Taip pat, savo klientėms norėdama pasiūlyti kuo platesnį spektrą paslaugų, siekiau prisiliesti prie kuo daugiau skirtingų procedūrų. Taip ir praėjo 12 metų – ilgą laiką daugiausia dirbau su permanentinio makiažo procedūromis, tačiau pastebėjau, kad nei Rokiškyje, nei aplinkiniuose rajonuose nėra lazerio, skirto seno permanentinio makiažo ar tatuiruočių šalinimui, todėl, savo verslo idėją pateikusi savivaldybei, sulaukiau paramos, ir radusi tinkamas patalpas priėmiau sprendimą įkurti grožio studiją“, – apie savo kelią grožio srityje pasakoja R.Vingrienė.

Inovacijų agentūros nuotr./Justina Vingrienė
Inovacijų agentūros nuotr./Justina Vingrienė

Pradėjusi nuo permanentinio makiažo procedūrų ir tatuiruočių šalinimo, šiandien „My Time“ klientams siūlo ir plaukelių šalinimo, kūno formavimo, plaukų ir kitas procedūras – viso studija, burianti 14 specialisčių, teikia daugiau nei 200 skirtingų paslaugų. Sparti verslo plėtra, anot R.Vingrienės, įvyko vos per metus, o prie to stipriai prisidėjo „Spiečius“ ir čia verslininkams siūloma mentorystės programa.

„Buvimas „Spiečiuje“ man atnešė labai daug – visų pirma, sutikau daug verslių, motyvuotų žmonių, su kuriais iki šiol susitinkame ir dalinamės savo patirtimis. Antra – čia esantys mentoriai, o tiksliau – Irmantas Tarvydis, man padėjo susidėlioti aiškius tikslus ir jų įgyvendinimo laikotarpius, gavau iš jo tikrai labai daug palaikymo ir patarimų.. Labai noriu pasidžiaugti, kad viską, ką buvau užsibrėžusi, pavyko įgyvendinti su kaupu. Galiausiai, sužinojau daug naujų dalykų, kurie nugulė į mano užrašus kaip tikslai naujiems metams – tikiu, kad ir juos pavyks pasiekti “, – dalijasi R.Vingrienė, Rokiškio verslo apdovanojimų metu pelniusi „Verslios moters“ nominaciją.

Mentorystės programoje įgyta neįkainojama patirtis

Šviežių konditerijos gaminių verslą pradėjusi Visagino „Spiečiaus“ narė Natalija Rogozina džiaugiasi prisijungusi prie mentorystės programos, kuri suteikė unikalią galimybę sužinoti aktualiausias pramonės tendencijas bei užmegzti naudingus verslo kontaktus. Natalija savo kelią „Spiečiuje“ pradėjo mentorystės ir verslo akceleravimo programose bei mokymuose.

Inovacijų agentūros nuotr./Natalija Rogozina
Inovacijų agentūros nuotr./Natalija Rogozina

„Prisijungiau prie bendradarbystės centro „Spiečius“ tam, kad ištrūkčiau laisvai samdomame darbe patiriamos izoliacijos nuo namų, ir tai buvo neįtikėtina. Patirtas bendruomenės jausmas ir tinklų kūrimo galimybės leido stipriai išplėsti savo profesinius ryšius“ – dalinasi verslininkė.

Savo patirtį „Spiečiuje“ prisimenanti Natalija teigia, jog darbas mentorystės programoje buvo neįtikėtinai motyvuojantis, o mentorės suteikti patarimai ne tik pagerino verslo valdymo žinias, bet ir padėjo tobulinti lyderystės įgūdį.

„Dalyvavimas verslo akceleravimo programoje buvo neįkainojama patirtis. Intensyvi mokymų programa, aktyvi verslo kontaktų plėtra ir investicijų galimybės išties pakeitė mano verslo perspektyvą. Programos ekspertai buvo ne tik kompetentingi, bet ir labai atsidavę mūsų sėkmei“ – prisimena Natalija.

Ji įsitikinusi, jog versli bendruomenė įvairiapusiškai skatina smulkaus verslo augimą ir itin džiaugiasi „Spiečiuje“ atradusi ne vien darbo erdvę ir neribotai teikiamus žinių resursus, tačiau ir galimybę megzti verslo kontaktus bei mokytis iš „Spiečiaus“ bendruomenės narių patirčių.

Nuo samdomo darbo iki nuosavo verslo

Tuo tarpu natūralaus sojų vaško žvakes ir kvapus namams gaminanti prekės ženklo „GBjaukumas“ įkūrėja Gintarė Birškienė asmeninį verslą plėtoti pradėjo paskatinta draugės. Pajutusi „Spiečiaus“ teikiamą naudą ji taip pat paragino Gintarę prisijungti ir prie Plungėje esančio bendradarbystės centro.

Inovacijų agentūros nuotr./Gintarė Birškienė
Inovacijų agentūros nuotr./Gintarė Birškienė

„Žvakių gaminimas man visada buvo hobis ir poilsis, niekada nemaniau, kad tai gali tapti mano pagrindine veikla. Iki tol teko dirbti emigracijoje, fabrike, o savo verslą atidariau tik užsispyrusios draugės dėka. Ji jau ilgą laiką mane ragino kuriamas žvakes rodyti socialiniuose tinkluose, o galiausiai neapsikentusi paėmė ir savo sekėjams jas parodė pati. Po jos įkelto įrašo pradėjo plūsti žinutės su klausimais, užsakymai, tad atsidariau individualią veiklą ir nėriau į gamybą. Esu be galo dėkinga jai už šį spyrį“, – dalijasi G.Birškienė ir teigia, kad šiuo metu jos kuriama produkcija prekiauja ir įvairūs gėlių salonai, grožio studijos bei dovanų parduotuvės.

Sudalyvavusi „Spiečiaus“ mentorystės programoje verslininkė džiaugiasi įgytomis žiniomis ir palaikymu – būtent čia sutikta mentorė Viktorija Čeplikė ir padėjo Gintarei žengti pirmuosius žingsnius verslo plėtros link.

„Viktorija man padėjo teisingai įvertinti savo darbą, susidėlioti verslo plėtros planą, išsigryninti tikslus, susirasti Kaune esančią grožio studiją, kuri šiuo metu sėkmingai prekiauja mano gaminamais produktais. Žinoma, norėčiau išskirti ir nuolatinį palaikymą, ypatingai – pačioje verslo pradžioje, kada to labiausiai reikia. O svarbiausia – žinios, padedančios augti, suteikiamos nemokamai. Galiu tik nuoširdžiai rekomenduoti šią palaikančią bendruomenę“, – teigia „GBjaukumas“ įkūrėja.

„Spiečiuje“ verslininkė ne tik įgijo naudingų žinių ir kompetencijų, sulaukė patarimų bei palaikymo, bet taip pat užmezgė vertingų kontaktų – štai susipažinusi su kita „Spiečiaus“ nare Rita kartu su ja įgyvendino bendrą projektą.

„Kartu sukūrėme nerealų projektą moterims, kuris vadinasi „Meilės ir laiko sau kalendorius“. Jį sudaro estetika pulsuojanti žvakė ir 30-ies kortelių rinkinys, sukurtas „Anna“ saviugdos ir savirealizacijos centro įkūrėjos Ritos Raukaitės“, – dalijasi G.Birškienė.

„Spiečius“ – kur kas daugiau nei nemokama darbo vieta

Bendradarbystės centrai „Spiečius“ – tai Inovacijų agentūros sukurtos aktyvaus verslo erdvės, pritaikytos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius. „Spiečiai“ veikia 15-oje Lietuvos miestų: Alytuje, Ukmergėje, Visagine, Birštone, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje, Klaipėdoje, Kėdainiuose, Marijampolėje, Kaune ir Gargžduose.

„Spiečiaus“ centrai – kur kas daugiau nei nemokama darbo vieta. Čia turime pluoštą programų, skirtų smulkiųjų ir vidutinių verslų savininkams – nuo verslo akceleravimo programos, praktinių el. komercijos dirbtuvių iki programų, kviečiančių verslo idėjas išsigryninti ir realizuoti skirtingų amžiaus grupių atstovams – jaunimui iki 30 m. ar vyresniems nei 50 m. asmenims”, – pasakoja Inovacijų agentūros Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovė Indrė Gendroliūtė-Gerulienė.

Šiuo metu bendradarbystės centrai „Spiečius“ vienija beveik 300 regionų verslininkų. Prie centrų prisijungę nariai gali pusantrų metu nemokamai naudotis verslumo skatinimo paslaugomis, individualiai konsultuotis su mentoriais, visą parą naudotis darbo vieta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos