„Rinkoje vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad ūkininkai brangios savaeigės technikos ir padargų gali lengvai įsigyti už Europos Sąjungos paramos lėšas, pamirštant, kad pusę sumos privalo sumokėti paramos gavėjas. Kitose šalyse problemą galima spręsti finansavimo naštą perkeliant lizingo bendrovei, tačiau Lietuvoje to padaryti neįmanoma dėl itin nelanksčios paramos administravimo sistemos. Nelaukdami, kol valdžios institucijos galop priims reikalingus potvarkius, problemą nusprendėme išspręsti paprastai – tiesiog įsigyti reikiamą techniką iš pardavėjų ir nuomoti ją ūkininkams. Jau šiandien aišku, kad paslauga paklausi, todėl ją siūlome ir kitiems sektoriams“, –sakė „UniCreditLeasing“ Lietuvos filialo generalinis direktorius Laimonas Belickas.
Pasak jo, žemės ūkio technikos nuoma susidomėjo ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, kuriems reikia greito ir lankstaus sprendimo. Potencialūs technikos nuomotojai patys gali pasirinkti jiems reikalingą techniką, kurią siūlo Lietuvoje veikiantys gamintojų atstovai. Techniką iš pardavėjų nuperka „UniCreditLeasing“, todėl pirkinys per visą nuomos laikotarpį lieka lizingo bendrovės nuosavybe. Tačiau sutartyje numatyta, kad nuomotojas gali įsigyti techniką už rinkos vertę pasibaigus nuomos laikotarpiui.
Ypatingų reikalavimų nuomotojams nekeliame – tiesiog tai turi būti moki žemės ūkio bendrovė ar ūkininkas.
„Ypatingų reikalavimų nuomotojams nekeliame – tiesiog tai turi būti moki žemės ūkio bendrovė ar ūkininkas. Jei nuomotojo finansinė padėtis gera, bendru susitarimu nuoma gali būti pradedama be jokio pradinio įnašo, kitu atveju nedidelė įmoka numatoma kaip garantas. Kartu su technika nuomotojas gauna ir itin palankias draudimo sąlygas, todėl manau, kad ši paslauga yra racionalus pasirinkimas tiems, kurie nori lankstaus ir finansiškai neskausmingo sprendimo“, – pažymėjo L.Belickas.
„UniCreditLeasing“ prognozuoja, kad žemės ūkio ir specializuotos technikos nuomos sutarčių vertė metų pabaigoje sieks maždaug 30 mln. litų.