Ilgametis vieno didžiausių Italijos vyndarių atstovas UrsVetter papasakos apie netikėto stiliaus itališką vyną, po atviru dangumi „Victoria“ terasoje.
Ne itališka Italija
Pietų Tiroliu vadinama Italijos dalis yra visai ne itališka. Vokiečių kalba Pietų Tirolyje yra pagrindinė, nes čia daugumoje kaimų ir miestelių galima išgirsti vien tik ją.
Šis kraštas garsėja obuoliais, o vynuogynai didesniais ir mažesniais plotais driekiasi kalnų terasose, nukreiptose į pietus ir apnuogintuose saulės spindulių šėlsmui.
Pietų Tirolis savo istorija bei žmonių gyvenimo būdu ir aplinka primena Prancūzijos Elzasą, vyno stilius – tiesiogiai konkuruojantis su elzasietišku. Kur, jei ne čia, Italijoje, atrasite tokius vynmedžius kaip MullerThurgau, Lagrein ir Riesling? Be kita ko kaip ir kiekvienoje vėsaus klimato teritorijoje šių ir kitų vynmedžių derliaus vynas čia dažniausiai patiekiamas „solo“, tai yra nesumaišytas.
Italijos vyndarių šeimos vynuogynai ir vyninė
Visi nuosavi ūkio vynuogynai apdirbami biodinaminiu būdu. Tai beveik visiškas chemijos priemonių atsisakymas, biologinės įvairovės skatinimas ir atsižvelgimas į gamtos ritmiškumus, siekiant vynuogynus pripildyti žemės ir dangaus energijos... Šeimai priklauso 50 hektarų vynuogynų, juose auginto derliaus vynas puikiai žinomas pačiuose garsiausiuose Italijos ir pasaulio restoranuose.
Šį renginį organizuoja ABBI (Baltijos gėrimų pramonės aljansas). Tai viena iš ilgalaikių vynų projekto „ES vynai Baltijos valstybėse“ priemonių. Tokio pobūdžio ir masto projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, Baltijos šalyse yra pirmasis. Juo siekiama geriau supažindinti lietuvius, latvius ir estus su Europos šalių vynais, turinčiais saugomas kilmės, geografines bei vynuogių veislių nuorodas, vyno vartojimu, mokyti atskirti ir išsirinkti sau patinkantį skonį už priimtiną kainą, suteikti žinių ir užtikrinti tik atsakingą vartojimą.