Jaunimui ir su jaunimu dirbantiems specialistams skirtoje konferencijoje buvo aptariami ne tik pilietiškumo, bet ir verslumo aspektai. Tema suteikė puikų pagrindą diskutuoti apie tai, kaip verslas ir pilietiškumas yra susiję tarpusavyje. Verslas gali būti svarbus pilietiškumo skatinimo įrankis, jei tik juo tinkamai pasinaudojama, o apie tai su asmeniniais pavyzdžiais dalinosi kviestiniai renginio svečiai.
Verslas gali būti svarbus pilietiškumo skatinimo įrankis.
Moksleivius ir jų mokytojus renginyje pasitiko keletas žymių Lietuvos žmonių – Rimantas Kaukėnas, savo vardo fondo įkūrėjas, Milda Mitkutė, startuolio Vinted bendraįkūrėja, ir Vaidotas Valiukevičius, The Roop grupės lyderis.
Rimanto Kaukėno labdaros fondas
Rimantas Kaukėnas pristatė paramos grupę, kuri apjungia įvairius labdaros projektus, iniciatyvas ir kvietė visus norinčius prisidėti prie sunkiai sergančių vaikų geresnio rytojaus.
Glaudžiai bendraudami su šeimomis, auginančiomis onkologinėmis, genetinėmis ir kitomis kritinėmis ligomis sergančius vaikus, teikia visą reikalingą pagalbą bei neša džiugesį į tokių vaikų kasdienybę, kad jiems būtų suteikta kuo daugiau jėgų kovoti su ligomis. „Svarbu ne surinktos lėšos, o tai, kad apskritai kažką bandome daryti. Kiekvieno vaiko šypsena už suteiktą nors ir minimalią pagalbą, padeda ir jam, ir mums būti tvirtesniems. Dirbame ties tuo, kad išliktume, kad Lietuvoje nebebūtų tokių dalykų, jog reikia kurti atskirus fondus. Skamba keistai, bet siekiame, kad valstybė būtų viską apskaičiavusi, numačiusi pagalbą, kad visais būtų pasirūpinta“, – pastebėjimu dalinosi Rimantas Kaukėnas. Pridėjo ir tai, kad gerus darbus galima daryti tik jaučiant palaikymą iš kitų, o šiai dienai didžiausią dėkingumą jaučia rėmėjams, prisidedantiems prie fondo veiklos.
Verslas ir socialinė atsakomybė
Apie būdą, kaip galima prisidėti prie socialinės atsakomybės ir bendruomenės gerovės, naudojant verslo principus pasakojo Milda Mitkutė – žinomo lietuviško startuolio Vinted bendraįkūrėja. Pasitelkdama darbine patirtimi, Milda pasakojo, kad net ir internetinė naudotų drabužių, aksesuarų, kitų daiktų prekybos ir mainų platforma gali tapti tvarumą, gamtos išteklių apsaugą, labdaringos veiklos rėmimą bei pagalbos kitiems skatinančiu pavyzdžiu.
Paklausus, kodėl Vinted verslas yra svarbus ir socialiai atsakingas, ką jis duoda pasauliui, Milda atsakė, jog dar iki galo dar to nejaučia „Pamažu dirbame ties tuo, einame tvarumo link, bet mūsų verslo modelis iš savęs tvarus, juk skatiname žmones dalintis, pernaudoti daiktus, suteikti jiems antrą galimybę ir iš to net užsidirbti pinigų“. Atskirdami biudžetą, Vinted komanda stengiasi paremti kultūros renginius, miško sodinimo akcijas.
Kūryba ir gerovė visuomenei
Bet koks kūrybinis procesas skatina pasitikėjimą savimi, inovatyvumą, atvirumą naujoms idėjoms ir sprendimams. „Tobulumui ribų nėra, tad darykite viską bent jau beveik tobulai“, – jaunimą įkvėpęs atlikėjas Vaidotas Valiukevičius patarė nepasiduoti kitų žmonių įtakai ir visas savo pastangas, kompetencijas sutelkti į tai, ką kiekvienas nori daryti, kad pasaulis taptų geresne vieta. „Imantis bet kokios iniciatyvos, reikia nepamiršti klausyti savo proto, pagirti save, nes tik taip galėsite eiti tolyn“.
Renginio metu vyko ir kūrybinės dirbtuvės moksleiviams bei mokytojams, kurias vedė MINDED VDU lektoriai. Dalyviai buvo supažindinti su vykdomo projekto veiklomis ir siekiamais rezultatais.
Projekto veiklos ir rezultatai
„Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas” projektas tiesiogiai orientuotas į pagrindinį APF (Aktyvių piliečių fondas) tikslą – stiprinti pilietinę visuomenę ir siekti rezultatų, prisidedant prie bendros stiprėjančios pilietinės visuomenės Lietuvoje.
Pagal parengtą metodinę priemonę „Jaunimo pilietiškumo ugdymas – Be ACTIVE“ bei jos priedus, buvo organizuoti mokymai, skirti su jaunimu dirbantiems specialistams. Projekto siekis, mokymais aprėpti visas 10 skirtingų Lietuvos apskričių – pasiteisino, kone kiekvienoje apskrityje, mokymuose įprastai dalyvauja virš 20 su jaunimu dirbančių specialistų ir apie 40 jaunuolių.
Projekto metu vyks kūrybinės dirbtuvės, kuriose sudalyvaus virš 400 jaunuolių iš 10 Lietuvos apskričių. Taip pat sukurta internetinė platforma „Be ACTIVE – 100 idėjų Lietuvai.
Projekto idėjų internetinė platforma ir veiklos rezultatų akimirkos: www.idejulaboratorija.lt
Projekto rėmėjai
Projekto veiklos ir renginiai įgyvendinti dėka Aktyvių piliečių fondo programos „Lietuvos regionų jaunimo aktyvaus pilietiškumo ugdymas“ projekto Nr. K1-O1-PK-D-088 lėšų.
Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.