Penktadienį savaitraštyje „15min“ skaitykite: gintaro šalis be gintaro

Penktadienį skaitykite naują savaitraščio „15min“ numerį. Štai kelios iš šiame numeryje nagrinėjamų temų.
Savaitės vairuotojas V.Babilius
Savaitės vairuotojas V.Babilius / Savaitraščio „15min“ iliustr.
Temos: 1 15min

Gintaro šalis be gintaro

Gintaro šalimi besivadinanti Lietuva iš tiesų užversta Rusijoje iškastu gintaru. Lietuvos auksu tituluojamas gintaras retai patenka į meistrų rankas. Bet pasaulinėje „Expo“ parodoje Pietų Korėjoje Lietuva prisistatys kaip Gintaro kraštas. Lietuvišku auksu, Lietuvos pasididžiavimu tituluojamą mineralą lietuviai įpratę savintis kaip unikalų radinį, teikiantį šaliai išskirtinumą. Tačiau gintaro meistrai pripažįsta – į jų rankas patenka labai nedaug Lietuvos pakrantėje surinkto gintaro, didžioji dalis žaliavos gabenama iš Kaliningrado kasyklų.

Ką mums primena Algirdo Petrusevičiaus byla?

Tai byla, kuri iškėlė į visuomenės gyvenimo paviršių tai, ką jau seniai žinojo XX a. pabaigos Lietuvos policininkai: kad buvę savanoriai prekiauja ginklais. Kadangi savanoriai šiaip jau nėra kriminaliniai nusikaltėliai, tokia informacija turėjo priversti susimąstyti pirmojo Nepriklausomybės  dešimtmečio kairiųjų ir dešiniųjų vyriausybes, bet neprivertė. Kairieji ir dešinieji buvo savo laikmečio vaikai ir buvo pernelyg įstrigę anuomet vis dar aktualiuose „raudonųjų“ ir „baltųjų“ mūšiuose.

Tarptautinių mokyklų prestižas ir kaina

Lietuvoje veikiančios tarptautinės mokyklos vis labiau populiarėja – daugiau nei pusę jų auklėtinių sudaro grynakraujai lietuviai. 12 tūkst. eurų (41,4 tūkst. Lt) – tokią sumą tektų pakloti už vienerius 9–12 klasę lankančio vaiko mokslo metus Subačiaus gatvėje įsikūrusioje Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje. Tai – didžiuliai pinigai. Tačiau turtingų žmonių, investuojančių į vaikų išsilavinimą, Lietuvoje yra.

Dvasinės atostogos Balyje

Beribės ryžių plantacijos. Šimtai šventyklų. Ugnikalniai. Kalnų ežerai. Paplūdimiai lyg iš paveiksliuko. Šamanų ir magijos kultas. Tai – Balis: taškelis žemėlapyje, kur užlieja ramybė. Dėl šios ramybės 25 metų Vaida Visockaitė metė gerai apmokamą darbą Lietuvoje ir Balyje praleido keturis mėnesius. Gyvendama ten mergina neturėjo nieko, tačiau jautėsi turtingesnė nei Lietuvoje.

Lietuvos prezidentų automobiliai

Lietuvos prezidentų automobilių istorija prasidėjo 1919-aisiais. Tuomet lietuviai daugumą įrankių – ginklus ar automobilius – įsigydavo iš karą pralaimėjusios Vokietijos kariuomenės, kuriai rūpėjo kuo greičiau visko atsikratyti. Tokiu būdu buvo nupirktas pirmasis prezidentinis automobilis – „Benz 25/55PS“ su keturių cilindrų 6,3 l darbinio tūrio varikliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis