Nediplomuotas diplomų kepėjas
Per šešerius metus jis parašė 35 bakalauro, 15 magistro baigiamųjų darbų, visi jie buvo sėkmingai apginti. Juokauja, kad galėtų gintis ir daktaro disertaciją. Paradoksas, tačiau tokią patirtį sukaupęs 24-erių klaipėdietis Andrius pats neturi aukštojo išsilavinimo.
„Turėčiau kokius 6–7 psichologijos, apie 18 edukologijos, dar istorijos, teologijos bakalauro laipsnių. Teko rašyti ir choreografijos bakalauro baigiamąjį darbą, net kosmetologijos, kūno kultūros, veterinarijos. Jie visi buvo apginti. Žemiausias balas – 7“, – savaitraščiui „15min“ pasakojo vaikinas, nepanoręs, kad būtų atskleista jo tapatybė.
15min.lt iliustr. /Karikatūra |
Dailininko A.Gudaičio palikimo istorija: 23 metai nesusikalbėjimo
Valstybei dovanoti lietuvių dailės klasiko Antano Gudaičio kūriniai verti milijonų. Bet jie jau daugiau nei du dešimtmečius dūla užkaltoje menininko dirbtuvėje, per kurios stogą sunkiasi vanduo.
1989 m. miręs dailininkas A.Gudaitis testamentu savo paveikslus – apie 200 tapybos darbų ir tiek pat piešinių, etiudų bei eskizų – paliko Lietuvos dailės muziejui (LDM) su sąlyga, kad prie jo dirbtuvės Vilniaus Gedimino prospekte, Žemaitės skvere, būtų pastatyta galerija, kurioje paveikslai būtų eksponuojami. Tačiau iki šiol nepadėtas nė vienas pamatinis galerijos akmuo.
Bulgarams šviečia lietuvių pagaminta saulės šviesa
„Solet“ saulės modulius gaminanti bendrovė „Precizika“ Bulgarijoje pradėjo eksploatuoti pirmąją nuosavą saulės jėgainę. Antrąjį lietuviškų saulės modulių parką ketinama atidaryti rugsėjį. Tikimasi, kad šie projektai atvers kelius ir į kitas Europos rinkas – Lenkiją, Rumuniją, gal net Vokietiją.
Kol visi Lietuvoje apie saulės energetiką, kaip apie krepšinį ir ekologiją, tik kalba, mes jau demonstruojame nebe idėjas ir planus, o apčiuopiamus rezultatus ir jau įvykdytas aukščiausios kokybės lietuvių gamintojų produkto investicijas užsienyje“, – palygino „Precizika“ vadovas Tomas Barakauskas.
J.Miltinio dramos teatro griuvėsiai
Pastaraisiais metais valstybinį Juozo Miltinio dramos teatrą purtę skandalai gali turėti netikėtų pasekmių: kultūros ministras Arūnas Gelūnas teatrą siūlo pasiimti savivaldybei, nes šiame teatre meno reikia su žiburiu ieškoti.
„Teatro kolektyvas turėtų susitelkti ir paklausti savęs, ar jis nori būti teatru, ir, jeigu jis nori būti valstybės teatru, tai gal derėtų elgtis kaip valstybės teatrui, t.y. susitelkti į kūrybą, o ne į skandalus. Jau kurį laiką teatro kūrybinis lygmuo nė iš tolo neprimena J.Miltinio spektaklių, o iš teatro likęs tik vardas“, – „15min“ pareiškė kultūros ministras A.Gelūnas.
Virtualios grėsmės: saugumo iliuzija
Programišių atakos, įsilaužimai į tarptautinių kompanijų ir valstybinių institucijų serverius, užšifruoti nesusekami virusai, nutekėję socialinių tinklų slaptažodžiai – tai tik keletas iš daugybės grėsmių, tykančių virtualioje erdvėje.
Pastarųjų savaičių įvykiai saugumo specialistus privertė gerokai sunerimti. Aptiktas sudėtingiausias visų laikų šnipinėjimo virusas „Flame“ pranoko ankstesnes šios srities „žvaigždes“. Antivirusinių programų gamintojos „Kaspersky Lab“ įkūrėjas Jevgenijus Kasperskis pareiškė, kad tikriausiai jau yra sukurta daug žalingų programų ir jomis užkrėsti kompiuteriai, išmanieji telefonai, bet apie tai dar nieko nežinoma.