Apklausos metu buvo apklausti skirtingų šalies autobusų vežėjų keleiviai. Iš viso buvo apklausti 792 vartotojai, pirkę ar ieškoję autobusų bilietų internetu. Net 68% dalyvavusiųjų apklausoje minėjo, kad nesisega saugos diržų kelionės metu.
„Iš apklausos matome, kad tai yra kompleksinis klausimas. Keleiviai nežino apie būtinybę segtis diržus, ne visų vežėjų autobusai turi diržus, o dalis keleivių dar nesupranta poreikio keliauti saugiai. Tam rudens pradžioje darėme akciją, kuomet administracijos darbuotojai lipo į autobusus ir priminė keleiviams apie saugos diržų svarbą. Lipo ir direktoriai, ir vadybininkai, ir stočių vadovai. Tai buvo ir pagalba vairuotojams ir priminimas, kad jie taip pat atkreiptų keleivių dėmesį į šią temą. Buvo puiki proga išeiti iš kabinetų ir pabendrauti su keleiviais“, – pasakojo vežėjų atstovas.
Didžioji dalis apklaustųjų (30%) paklausus, kodėl nesisega saugos diržų, atsakė, kad jų autobusuose tiesiog nėra.
„95% mūsų tarpmiestinių autobusų turi saugos diržus. Šiuo metu dirbame, kad visas 100% „Kautros“ tarpmiestinių autobusų turėtų saugos diržus. Lietuvos transporto saugos administracijos iniciatyva leido dar kartą peržiūrėti savo autobusų parką, atkreipti dėmesį į šį svarbų klausimą“, – kalbėjo M.Sakalauskas.
Pagal apklausos duomenis, beveik pusė (48%) apklaustųjų nežinojo apie būtinybę segtis saugos diržus kelionės tarpmiestiniu autobusu metu. Pasak vežėjų atstovo, šiuo metu daug dirbama informuojant keleivius apie saugos diržų svarbą.