„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ar dviratininkai žino Kelių eismo taisykles?

Pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilių vairuotojų nesantaika miestuose – akivaizdi. Eismo dalyviai neretai kaltina vieni kitus nepagarba, kultūros stoka ar tiesiog eismo taisyklių nežinojimu. TV laida „Ne vienas kelyje“ nusprendė patikrinti, ar dviratininkai žino, kaip elgtis kelyje? Tuo pačiu – ar Vilniaus dviračių takai yra patogūs ir tinkamai suprojektuoti?
Dviratininkai Vilniuje
Dviratininkai Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmas ant dviračio sėdo laidų vedėjas Timūras Augucevičius. Jis praėjusią vasarą dviračiu numynė vos kelias dešimtis kilometrų, tačiau pasiryžo dalyvauti laidos eksperimente. Važiuodamas įvairiomis vietomis, jis stebėjosi dviračių takų atsiradimu ir dingimu bei jų „nusavinimu“ – pavyzdžiui, pastatų statybai. Kai kuriose vietose neaiškus dviračių takų žymėjimas, jie nėra atskirti nuo pėsčiųjų takų.

„Va taip ir būna – važiuoji, važiuoji dviračių taku ir kažkur atsiduri. O, bam, dviračių takas vėl atsirado“, – emocijų neslėpė eksperimento dalyvis.

T.Augucevičius kartais viršija dviratininkams saugų greitį bei sukelia pavojų pėstiesiems – prasilenkdamas su pėsčiaisiais, dviratininkas turi judėti jiems artimu greičiu (3–7 km/val.). Jis per perėją dviratį neretai ne vedasi, o juo važiuoja, nors tai draudžia KET – žmogus nuo savo dviračio turi nulipti ir perėjose jį vesti šalia. Taip pat, jeigu šalia yra dviračių takas, dviratininkas negali važiuoti automobiliams skirta važiuojamąja dalimi.

Dešimties kilometrų kelionėje vyras padarė net 30 KET pažeidimų.

„Šiaip, labai sunku orientuotis. Yra daug vietų, kur atvažiuoji, ir kažkur kažkas neaiškiai nupiešta, o paskui pasirodo, kad dviračių takas eina visai kitur, ten, kur sėdi dirbantys darbininkai. Čia kaip orientacinis žaidimas. Aš pats stengiuosi nevažiuoti Vilniaus gatvėmis dviračiu“, – pasakojo T.Augucevičius.

Paprašytas pasakyti palinkėjimą dviratininkams, jis neslėpė ironijos ir pasiūlė prieš išvažiuojant pabučiuoti žmoną ir vaikus, „Nes nežinia, kaip čia gali baigtis šitos jūsų orientacinės kelionės po Vilnių.“

Visą pasivažinėjimą dviračiu stebėkite žemiau esančiame TV laidos „Ne vienas kelyje“ siužete.

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://lnkgo.alfa.lt/embed/57e13fcf02189

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“