Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Artėja padangų keitimo sezonas. Trys pasiūlymai, kur dėti nudėvėtus ratus

Kasmet, bent du kartus per metus, ateina laikas, kai neišvengiamai visi vairuotojai privalo keisti automobilio padangas. Tai servisų apgulties metas balandžio bei lapkričio mėnesiais, kuomet pagal kelių eismo taisyklių nustatytą tvarką žieminės padangos privalo būti keičiamos vasarinėmis ir atvirkščiai.
Padangų keitimas „Best Drive“ autocentre
Padangų keitimas „Best Drive“ autocentre / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ko gero, viena dažniausių problemų, kuri yra iškeliama vairuotojų šio sezono metu – kur pirkti kokybiškas padangas, tačiau už žmogišką kainą? Tai aktualus klausimas, bet šiandien liečiame kitą, rečiau linksniuojamą temą. Labai dažnai naujienų portaluose pasirodo straipsniai ir įvairūs reportažai apie miškuose ar kitose atokiose vietose paliekamas padangas. Tai – gamtos netausojančių, savo šalies švara nesirūpinančių ir sąžinės neturinčių piliečių darbas. Tačiau padangų atsikratymo problema reali – mat retas žino, kur galima jas likviduoti.

Padangų keitimo laikotarpis vairuotojams kartais gali sukelti nemažai streso. Ypač – neseniai savarankiškai pradėjusiems eksploatuoti savo pirmąjį automobilį. Juk reikia suprasti kokios padangos tinka automobiliui, tuomet jas susirasti, tada ieškoti kas sumontuos, suderinti laiką tiek su montuotoju, tiek su darbdaviu ir galų gale dar atsikratyti dėvėtomis.

Turint omenyje, kad vienam automobiliui naudojami du padangų komplektai, o vieno komplekto užtenka bent trejiems metams, galima daryti išvadą, kad trejų metų laikotarpyje, eiliniam vartotojui tenka atsikratyti 8 padangų. Tačiau daliai žmonių ši problema kur kas opesnė. Jei šeimoje du automobiliai – per 3 metus teks atsikratyti jau 16 padangų. Jei turite įmonę, kurioje vadybininkai naudoja transporto priemones – kiekis išauga dar ženkliau. Jei esate lenktynininkas, o ypač drifto varžybų dalyvis, padangų kiekis per metus gali išaugti ir iki 1000 vnt.

Taigi, kaip galima atsikratyti nebenaudojamomis padangomis? Vienas iš sprendimų, kuris puikiai tinka vartotojui turinčiam vieną automobilį: perkant naujas padangas, atiduoti senas pardavėjui. Pastarasis be jokio papildomo mokesčio privalo priimti iš pirkėjo tokį patį kiekį netinkamų naudoti padangų, koks buvo ką tik nupirktas.

Antrasis sprendimas – palikti naudotas padangas jas montuojančiam servisui. Pastarieji pagal mūsų šalies įstatymus privalo priimti tokį kiekį padangų, koks buvo permontuotas. Tai, ko gero, net patogesnis sprendimas nei padangas palikti pardavėjui. Mat perkant naujas padangas, senosios dar bus sumontuotos ant automobilio. O servise viską bus galima padaryti vienu kartu: permontuoti ir palikti. Taip nusipirkus naujas padangas galima važiuoti tiesiai į montavimo vietą, o po atliktų darbų iš serviso išvažiuoti su nauju apavu ir tuščia bagažine.

Trečiasis sprendimas – išvežti panaudotas padangas į stambiagabaričių atliekų tvarkymo aikštelę. Vienas žmogus per metus gali nemokamai į tokią aikštelę priduoti iki 5 padangų. Tam tereikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei vežamos abiejų šeimoje naudojamų transporto priemonių padangos – į aikštelę teks pasiimti ir savo antrą pusę. Tada abu komplektus galėsite palikti nemokamai. Vien Vilniuje yra penkios tokios aikštelės skirtingose miesto pusėse.

Na, o jei tingite važiuoti iki stambiagabaričių atliekų aikštelės ar serviso ir nusprendėte padangomis atsikratyti artimiausiame miške ar pakelės griovyje, Autoplius.lt ypač stipriai rekomenduoja to nedaryti. Visų pirma dėl to, kad taip bus teršiama gamta, kuri padeda mums kvėpuoti, o jūs, savo ruožtu, užsidėsite atitinkamą žymę sau ant sąžinės. Visų antra, dėl to, kad dar papildomai gausite ir baudą už šį nusižengimą. Už kiekvieną ne vietoje išmestą automobilio padangą gali tekti susimokėti po 90 eurų baudą.

Vadinasi išmetus 4 padangas bauda gali siekti 270 eurų. Prie to dar reikėtų pridėti baudą už gamtai padarytą žalą. Ji siekia 44 eurus. Susumavus, bendra sumokėta suma už šį nusižengimą gali siekti net 314 eurų. Tai – gerokai daugiau nei tektų sumokėti atliekas priimančiai stambiagabaričių atliekų aikštelei, net priduodant nebe pirmą komplektą per metus. Kitaip tariant – jei nemotyvuoja sąžinė ir moralė, motyvuos valstybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais