Pijus Maksimavičius, „Subaru“ atstovybės Vilniuje „JMA Centras“ pardavimų vadybininkas, pasidalino keliais patarimais, kaip elgtis su automobiliu šaltuoju metų periodu.
Kodėl šaltą rytą gali neužsivesti automobilis?
„Priežastis gali būti ne tik akumuliatorius. Jeigu variklis bando vestis, bet neužsiveda iki galo, reiktų atkreipti dėmesį į tai, ar yra pakankamai degalų. Jeigu kalbame apie dyzelinį automobilį, reiktų atkreipti dėmesį į pakaitinimo žvakes. Jeigu apie benzininį – žvakės, žvaklaidžiai.“
Kaip išvengti automobilio durelių prišalimo?
„Durelių ir bagažinės sandarinimo gumas išpurškus tam tikru specialiu silikonu, tai tikrai palengvins automobilio durų atidarymą ankstų rytą.“
Kur plauti automobilį žiemos metu?
„Žmonės skirtingai prižiūri automobilio išorę žiemos periodu, o ir pačių plovyklų yra keli tipai. Be abejo, važiuojant į šepetinę (automatinę) plovyklą, tikėtina, kad automobilis bus nuplautas gerai, bet tarpų ir sandarinimo gumų niekas papildomai nepravalys. Tad rekomenduočiau vieną kitą kartą užvažiuoti ten, kur automobiliai plaunami rankomis, kur galima papildomai impregnuoti durelių ir bagažinės apsaugines gumas.“
Kodėl žiemą reikia dažniau tikrinti padangų slėgį?
„Kintant aplinkos temperatūrai, kinta ir dangos paviršiaus temperatūra ir važiavimo sąlygos. Važiuojame ir šlapia, ir apledėjusia kelio danga, tad rekomenduojame pasitikrinti padangų slėgį. Jeigu nežinote, koks jis turėtų būti, gamintojai palieka ant vairuotojo durelių slenksčio specialias korteles, kuriose nurodyti rekomenduojami padangų slėgiai. Jų reikėtų ir laikytis.“
Ar žiemą reikia šildyti automobilio variklį?
„Užvedus šaltą rytą automobilį, jeigu pajaučiate, kad pavaros jungiasi šiek tiek sunkiau, rekomenduotume neskubėti ir šiek tiek pašildyti automobilį. Normalu, kad šaltuoju metų laiku visi skysčiai yra klampesni. Ramiai, pašildykit, susireguliuokit sėdynę, prisisekit saugos diržą ir galit pradėt keliaut.
Specialiai šildyti 10 ar 15 minučių tikrai nereikėtų, žiūrėkite, kokia yra situacija. Užvedus ryte šaltą automobilį, variklio sūkiai būna aukštesni – tam, kad jis kuo greičiau įšiltų iki reikiamos temperatūros.“