Centrinėje sankryžoje atsiradusios geltonos linijos glumina panevėžiečius

Geltonas tinklas, kuriuo išpaišyta labiausiai apkrauta Panevėžio Vilniaus-J.Basanavičiaus gatvių sankryža – pirmoji mieste nauju būdu paženklinta sankryža. Jeigu toks judrios sankryžos žymėjimas pasiteisins, taip gali būti išpieštos ir kitos sankryžos, kuriose susidaro spūstis piko metu.
Kelių eismo taisyklėse numatytas sankryžos ženklinimas pieštu geltonu tinklu arba geltonu keturkampiu su X viduryje
Kelių eismo taisyklėse numatytas sankryžos ženklinimas pieštu geltonu tinklu arba geltonu keturkampiu su X viduryje / Gedimino Balčiūno nuotr.

Numatyta taisyklėse

Kelių eismo taisyklėse numatytas sankryžos ženklinimas pieštu geltonu tinklu arba geltonu keturkampiu su X viduryje. Į šią vietą draudžiama įvažiuoti, jei joje ar už jos stovi kiti automobiliai, dėl kurių vairuotojas liktų stovėti pažymėtame plote. Tai aktualiausia piko metu, kai spūstyse automobiliai juda itin lėtai.

„Prašokti“ sankryžą bandantys vairuotojai įvažiuoja į ją dar degant žaliam šviesoforo signalui, bet jei priekyje automobilių grūstis juda itin lėtai, jie lieka stovėti sankryžoje ir užsidegus raudonai. Tada vairuotojai iš statmenai esančios gatvės nebegali pervažiuoti sankryžos ir formuojasi dar ilgesnė spūstis.

Nusprendė išbandyti

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir Eismo organizavimo darbo grupės vadovas Tomas Jukna naujienų portalui JP pasakojo, kad Vilniaus-J.Basanavičiaus gatvių sankryžoje geltonas tinklas išpieštas pernakt.

„Buvo nuspręsta išbandyti šį saugaus eismo metodą ir sumažinti spūstis piko metu. Tokie geltonų linijų tinklai naudojami Vilniuje, Kaune. Jeigu rezultatas bus teigiamas, galbūt panaudosime ir kitų gatvių sankryžų ženklinimui“, – aiškino T.Jukna.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, geltonų linijų žymėjimą atliko įmonė „Biseris“.

„Su šia firma Savivaldybė yra sudariusi sutartį. Jie atlieka ir kitus gatvių žymėjimų darbus. Vieno kvadratinio metro gatvių žymėjimas, berods, įkainotas 3–4 eurais“, – sakė Eismo organizavimo darbo grupės vadovas T.Jukna.

Toks ženklinimas – ne naujiena

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas aiškino, kad tokie geltonų linijų tinklai ne naujiena.

„Toks ženklinimas yra ir Vilniuje, ir Šiauliuose, o dabar bus išbandytas ir Panevėžyje. Geltono tinklo išpaišymas tinka toje sankryžoje, kurioje susidaro spūstis. Mano galva, kitas Panevėžio gatvių sankryžas tokiomis geltonomis linijomis ženklinti nebūtina. Nebent, gal tai tiktų dar padaryti Vilniaus-Ramygalos gatvių sankryžoje“, – svarstė pareigūnas ir pridūrė, kur būna spūstis, avarijos neįvyksta.

„Prašokti“ sankryžą bandantys vairuotojai įvažiuoja į ją dar degant žaliam šviesoforo signalui, bet jei priekyje automobilių grūstis juda itin lėtai, jie lieka stovėti sankryžoje ir užsidegus raudonai.

Todėl, esą, avaringos sankryžos prie „Žaros“ prekybos centro geltonų linijų tinklu ženklinti neverta.

Kelia sumaištį

Nors geltonas tinklas gatvėje – nėra naujovė, šis žymėjimas retai naudojamas. Miesto savivaldybės iniciatyvą taip kovoti su sankryžose spūstis sukeliančiais vairuotojais gyventojai pasitiko nevienareikšmiškai.

Vieni panevėžiečiai įsitikinę, kad geltonos linijos ir informaciniai ženklai gerokai prisidės prie eismo kultūros gerinimo ir spūsčių sankryžose mažinimo, o kitų manymu, tokie metodai didelės naudos neduos arba tik dar labiau trikdys nepatyrusius vairuotojus.

Pakalbintas vairuotojas Mindaugas L. naujienų portalui JP sakė: „Geltonų linijų tinklas blaško dėmesį ir su juo reikia apsiprasti. Vargu ar toks ženklinimas bus naudingas Panevėžyje. Šiuo metu tos ryškios geltonos linijos, man atrodo, daugiau sukėlė sumaištį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis