Temą siūlykite gazas@15min.lt
Tokie klausimai kyla ne tik šiai skaitytojai. Todėl komentaro kreipėmės į valstybės įmonės „Regitra“ komunikacijos specialistę Emiliją Bardauskienę.
Vairuoti galima tik su galiojančiu vairuotojo pažymėjimu
Norint įgyti teisę vairuoti, reikia ne tik sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminus „Regitroje“, bet ir turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Kitaip tariant, sėsti prie vairo galima tuomet, kai šis dokumentas yra pagamintas ir kai „Regitra“ sistemoje yra paskelbusi jį galiojančiu. Tik tokiu atveju prireikus policija galės matyti informaciją, ar asmuo turi teisę vairuoti.
Pasitikrinti, ar vairuotojo pažymėjimas jau yra pagamintas ir paruoštas įteikimui, galima viešoje paieškoje, suvedus savo asmens kodą.
Jei dokumentas jau pagamintas ir asmuo nori vairuoti dar neturėdamas jo fiziškai, tuomet Vairuotojų portale reikia pasitikrinti informaciją apie tai, ar jis jau paskelbtas galiojančiu.
Beje, įprastai vairuotojo pažymėjimas yra pagaminamas per 10 darbo dienų, tačiau asmeniui pageidaujant, dokumentą galima užsisakyti skubos tvarka: per 1 arba 3 darbo dienas. Taip pat vairuotojų patogumui siūloma rinktis pristatymo į namus paslaugą, kuri nuo balandžio atpigo net perpus – iki 3,40 Eur.
Vairuotojo pažymėjimą galima pasikeisti internetu
Norint pasikeisti vairuoto pažymėjimą, į „Regitros“ padalinį vykti nebūtina. Užsisakyti naują dokumentą internetu gali ne tik pradedantieji vairuotojai, kurie keičia 2 metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą į ilgalaikį, bet ir ilgamečiai vairuotojai.
Štai nuo praėjusios vasaros asmens atvaizdas bei parašas automatiškai imami iš Gyventojų registro, taip sudarant galimybę vairuotojo pažymėjimą lengvai pasikeisti internetu. Esminė sąlyga – asmuo turi turėti ne seniau kaip prieš 5 metus išduotą asmens tapatybės dokumentą ir el. medicininę pažymą.
„Regitra“ primena, kad Vairuotojų portale galima ne tik pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, bet ir užsisakyti nemokamą priminimą SMS žinute arba el. paštu apie jo galiojimo pabaigą.