Maždaug valandą miesto gatvėse trukęs eksperimentas parodė, kad vairuotojai gana pareigingi. Daugelis jų vos tik išgirdę sirenas ar išvydę švyturėlius glausdavosi prie dešiniojo krašto ir mažindavo greitį.
Tačiau buvo ir tokių, kurie skubančių medikų ir iš paskos jų važiuojančių policijos pareigūnų praleisti neketino. Per valandą buvo užfiksuoti šeši tokie vairuotojai. Nors daugelis jų teisinosi, kad traukėsi tarnyboms iš kelio, tačiau vaizdo medžiaga byloja priešingai.
„Skuba ir vairuotojai, ir pėstieji, nematydami, kad atvažiuoja specialiosios tarnybos. Šiandien vienas iš šešių pažeidėjų buvo vairuotojas, ką tik išlaikęs vairuotojo pažymėjimą. Juk jis ką tik mokėsi Kelių eismo taisykles, kuriose aiškiai išdėstyta, kaip vairuotojui elgtis pamačius specialiąsias tarnybas.
Dar viena grupė žmonių – vaikai, kurie skuba eiti per gatvę ir nepraleidžia tarnybų. Tėveliai turėtų vaikams pasakyti, kad tarnybas su švyturėliais privaloma praleisti ir tik tada eiti per gatvę“, – sakė Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybos pareigūnė Vaiva Rutkauskienė.
Beje, iš paskos medikų taip pat su švyturėliais ir sirenomis važiavę policijos pareigūnai pastebėjo ir dar vieną vairuotojų ydą. Kai kurie iš vairuotojų, praleidusių medikus, staiga grįžo į eismo juostą, taip užkirsdami kelią iš paskos skubančiam policijos ekipažui.
Pareigūnai primena vairuotojams, kad praleidus vieną specialiųjų tarnybų automobilį vairuotojai privalo įsitikinti, ar iš paskos nevažiuoja ir dar vienas. Dažnai pasitaiko tokių atvejų, kad į iškvietimą skuba netgi dvi ar daugiau paramedikų brigadų, todėl vairuotojai turėtų būti budrūs.
Panevėžio miesto GMP stoties direktorė Rūta Ramoškienė atviravo, kad dažniausiai brigadų vairuotojai eisme stringa piko valandomis bei savaitgaliais tam tikrose miesto vietose ar sankryžose. Vadovė teigia, kad kartais net iš GMP stoties pasukti į dideliu eismo srautu pasižyminčią Smėlynės gatvę būna keblu.
„Mums šiek tiek sudėtingiau negu policijai, nes policija vairuotojus gali sustabdyti ir nubausti, o mes ne. Mes važiuojame ir iš tikrųjų labai sudėtinga, kai vairuotojai nereaguoja į mus. Mes ne šiaip sau kaukiame per miestą įjungę šviesos ir garso signalus, mes gelbėjame žmonių gyvybes. Vakar turėjome įvykį, kai mūsų nepraleido įsukant į „Depo“. Reikėjo staigiai stabdyti. Žinote, skubėdami mes rizikuojame ir savo, ir paciento gyvybe, todėl norime ir iš kitų vairuotojų atidumo, atsargumo ir dėmesingumo“, – sakė Rūta Ramoškienė.
Policijos pareigūnai primena, kad specialiųjų tarnybų nepraleidžiantys vairuotojai rizikuoja užsitraukti baudą nuo 90 iki 120 eurų.
Taip pat už šį pažeidimą galima atsisveikinti ir su vairuotojo pažymėjimu laikotarpiui nuo 2 iki 4 mėnesių.