Prisidės prie transporto iššūkių mažinimo
Trakuose jau rieda 70 elektrinių „Bolt“ paspirtukų, esant poreikiui jų skaičius bus didinamas. Šiltuoju metų laiku miestas tampa viena labiausiai turistų pamėgtų vietų šalyje, todėl čia ieškoma aplinkai draugiškų judėjimo alternatyvų ir net svarstoma apriboti automobilių eismą pagrindine gatve, ją atveriant pėstiesiems bei dviratėms transporto priemonėms. Todėl iniciatyvą pradėti elektrinių „Bolt“ paspirtukų nuomą miestas priėmė itin noriai.
„Tai – džiugi naujiena mūsų mieste. Trakai – žalias, ypač gražaus, natūralaus kraštovaizdžio miestas ir draugiški aplinkai sprendimai jam suteikia antrąjį kvėpavimą. Džiaugiamės šia iniciatyva ir linkime gero vėjo visiems“ – pažymi laikinoji Trakų rajono merė Marija Puč.
„Nors Trakai nėra didelis miestas, patrauklios ir aplinkos neteršiančios judėjimo alternatyvos čia ypač reikalingos. Džiaugiamės, kad mūsų elektriniai paspirtukai padės spręsti vieną didžiausių šio išskirtinio grožio miesto iššūkių. Neabejojame – tiek miesto svečiai, tiek vietiniai gyventojai netruks įsitikinti elektrinių paspirtukų judėjimo patogumu ir nauda“, – akcentuoja „Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse Eimantas Balta.
Siekiant kuo aktyviau skatinti miesto svečius į Trakus vykti be nuosavo transporto, čia „Bolt“ nusprendė elektriniams paspirtukams visą sezoną netaikyti atrakinimo mokesčio. Pirmąsias penkias minutes riedėjimas kainuos 22 centus, o važiuojant ilgiau minutės įkainis bus dvigubai mažesnis, t.y. 11 centų. Paspirtuko nuomai tereikia mobiliosios „Bolt“ programėlės.
Kviečia į Trakus iš Vilniaus keliauti traukiniu
Tam, kad kelionės į Trakus būtų kuo draugiškesnės aplinkai ir turistai istorines miesto vietas galėtų patogiai pasiekti be nuosavo automobilio, „Bolt“ ėmė bendradarbiauti su keleivių vežimo traukiniais bendrove „LTG Link“. Elektrinius „Bolt“ paspirtukus nuo šiol galima palikti bei rasti tam skirtose aikštelėse šalia Vilniaus ir Trakų geležinkelio stočių.
„Šį vasaros sezoną skatiname susimąstyti, kokį pėdsaką gamtoje paliekame po kelionės. Saikingesnis daiktų vartojimas akcentuojamas vis labiau, bet reikėtų nepamiršti, kad yra ir tiesiogiai neapčiuopiamas, bet gamtai žalingas poveikis – tarša CO2 išmetimais, sukeliančiais šiltnamio efektą. Mažinti šį poveikį galime keliaudami žalesnėmis, tvaresnėmis transporto priemonėmis – traukinio ir paspirtuko derinys čia puikiai susižaidžia“, – sako „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.
„Bolt“ elektrinių paspirtukų plėtros vadovas Baltijos šalyse neabejoja, kad keliautojai aktyviai naudosis atsiradusia galimybe geležinkelio stoties teritorijoje palikti ir patogiai išsinuomoti paspirtuką. „Iš Vilniaus į Trakus nuvykti traukiniu visuomet buvo puiki alternatyva. Vis dėlto, geležinkelio stotis Trakuose yra ganėtinai nutolusi nuo lankytinų objektų ir pėsčiomis juos pasiekti prireikdavo nemažai laiko. Neabejojame, kad elektrinis paspirtukas šiuo atveju taps puikia išeitimi ir apsilankymą Trakuose pavers dar įdomesniu potyriu“, – sako E. Balta.
„Bolt“ primena, kad naudojantis elektriniais paspirtukais privalu laikytis kelių eismo taisyklių. Riedėti šia transporto priemone galima tik po vieną, patariama dėvėti šalmą, esant galimybei važiuoti dviračių taku bei manevruoti, saugant save ir aplinkinius. „Bolt“ taip pat akcentuoja, kad tvarią transporto priemonę svarbu palikti ne tik tam skirtose miesto zonose, bet ir pastatytą tvarkingai, patrauktą nuo tako taip, kad jis netrukdytų kitiems eismo dalyviams.