„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įspėja: daugiau nei 8 500 Klaipėdos ir rajono vairuotojų gresia teisės vairuoti praradimas

Nuo 2025 metų sausio 1 dienos vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus tiesiogiai susietas su galiojančia privaloma sveikatos patikrinimo pažyma. Nors ir anksčiau toks reikalavimas buvo, tačiau apjungus registrus, pokytis taps automatišku. Pasibaigus sveikatos patikros galiojimui, nutrūks ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas, rašoma „Uosto poliklinika“ pranešime spaudai.
Vairuotojo pažymėjimas
Vairuotojo pažymėjimas / Regitros nuotr.

Tokių vairuotojų vien Klaipėdos mieste yra 6 579, o rajone dar 2 025. Regitros duomenimis, aktyviausiai sveikatą tikrinasi 40-55 metų asmenys, kai tuo tarpu pasyviausiai tikrinasi 25-30 metų asmenys. Dar sveikatos nepasitikrino 58 proc. vyrų ir 42 proc. moterų.

„Liko vos 55 dienos atsinaujinti savo vairuotojo medicininę pažymą, kad išaušus naujųjų metų rytui galėtumėte ir toliau sėkmingai važiuoti į darbus ar vežti vaikus į darželius.

Kviečiame sveikatos patikrinimo nepalikti paskutinei minutei, juk metų gale daug smagiau rinkti dovanas ir kurti kalėdinę nuotaiką, nei ieškoti laisvos vietos pas gydytoją“, – sako „Regitros“ Paslaugų valdymo ir vystymo departamento direktorius Tautvydas Paliulis.

Svarbu pastebėti, kad „Regitra“ informaciją apie atliktą med. apžiūrą gaus automatiškai, o vairuotojui nieko papildomai daryti nereikės.

Sveikatos tikrinimo metu svarbu kokybė ir greitis

Vairuotojų fizinė ir psichologinė būklė daro tiesioginę įtaką vairavimo kokybei, todėl labai svarbu tikrintis sveikatą.

„Vairavimas yra procesas, reikalaujantis didelio tikslumo ir greitos reakcijos, todėl regėjimas, širdies, miego ir kiti negalavimai gali pabloginti vairuotojo gebėjimą greitai ir tiksliai reaguoti. Tačiau jokiu būdu šių patikrinimų nereikėtų bijoti, priešingai jie gali suteikti galimybę Jums vienu metu ne tik išlaikyti teisę vairuoti, bet ir kartu gauti sveikatos apžiūrą. Visi norime būti sveiki, tačiau dažnai nerandame laiko savo brangiausiam turtui – sveikai.“ – apie privalomą sveikatos apžiūrą kalbėjo Uosto poliklinikos gydytojas Remigijus Rakauskas.

Prieš sveikatos patikrinimą vairuotojai turi užpildyti klausimyną, dar vadinamą „Vairuotojo garbės deklaracija“. Šio klausimyno esmė – vairuotojas savo sveikatos būklę turi objektyviai įvertinti pats, o sveikatai pablogėjus įsipareigoja kreiptis į gydytoją.

Patikrinimo metu vertinama paciento sveikata, kuri turi atitikti)teisiškai reglamentuotus minimalius sveikatos reikalavimus – „Nesant reikšmingiems sveikatos sutrikimams apžiūra trunka apie 20 minučių. Pagrinde įvertinama psichinė, neurologinė, kardiologinė sveikatos būklės, tiriamas regos aštrumas, klausos būklė. Neretai tokio sveikatos patikrinimo metu yra diagnozuojamos ar įtariamos ligos pradinėse stadijose, kas leidžia taikyti savalaikį gydymą ir išvengti rimtų komplikacijų“ – užbaigė Uosto poliklinikos gydytojas R. Rakauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs