Kaip žiemą įveikti kelio vingį be skaudžių pasekmių?

Trečiadienį Kaune susidūrė lengvasis automobilis ir sunkvežimis. Per avariją nukentėjo 17-metis vairuotojas. Ši avarija dar kartą priminė, kad ne visi vairuotojai moka važinėti žiemos keliu.
Birštonas žiemą – iš paukščio skrydžio
Birštonas žiemą – iš paukščio skrydžio / Pauliaus Grigaliūno nuotr.

Pirminiais duomenimis, kelio vingyje „Citroen“ markės automobilis išslydo į priešpriešinę kelio juostą ir trenkėsi į sunkvežimį MAN.

Ar dėl tokios avarijos verta kaltinti kelininkus? Tai turės pasakyti pareigūnai, pabaigę tyrimą. Tačiau viena ir neginčijama tiesa yra tokia – vairuotojai nemoka įjungti „žiemos režimo“.

„Žiemos režimas“ šiuo atveju – tai ne tik neviršijamas greitis ar žieminių padangų naudojimas. Žiemą, ypač važiuojant užsnigtais, slidžiais užmiesčio keliais, geriau laikytis dar mažesnio greičio, negu nurodo ženklas.

Taip pat labai svarbu įveikiant kelio vingį nedidinti greičio. Geriau atleiskite akceleratoriaus pedalą, o prarastą greitį susigrąžinkite jau už posūkio, tiesiame kelyje.

Taip pat visada vertėtų prisiminti tai, kad nors iš pažiūros kelias nėra slidus, gali būti priešingai. Itin klastingas ir nepastebimas yra vadinamasis juodasis ledas.

Kai ant kelio susidaro slidi danga, jos pastebėti praktiškai neįmanoma – asfaltas atrodo juodas, nors iš tikro ant jo viršaus pasidengęs slidus sluoksnis.

Turbūt nėra geresnės taisyklės važinėjant žiemą negu ši – vairuokite lėčiau, negu leidžia ženklas. Daugeliu atveju kelionės tikslą pasieksite lėčiau, bet saugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų