Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Klevo lapų“ rizika: už nedidelį pažeidimą – didelės problemos

Išlaikę vairavimo egzaminą, vairuotojai atsipalaiduoti negali. Už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus jie turi grįžti į vairavimo mokyklą ir išklausyti papildomus kursus, o tą padaryti pamiršus, iš naujo laikyti egzaminus. Ko turėtų saugotis pradedantieji vairuotojai?
Avarijos vietoje
Klevo lapas / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Vairuotojams aktualiame Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad pradedantiesiems vairuotojams išduodamas 2 metus galiojantis pažymėjimas. Į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą jį, praėjus 2 metams, bus galima pakeisti, tačiau jeigu per tą laikotarpį buvo pažeisti kai kurie KET reikalavimai, būtina išklausyti papildomus kursus.

Kokios tos taisyklės? Pėsčiųjų nepraleidimas perėjoje, lenkimas neleistinoje vietoje, mobilaus telefono naudojimas vairuojant, KET nurodytas įspėjamųjų signalų nenaudojimas, neteisingas važiavimas per sankryžą, saugos diržo ar šalmo (motociklininkams) nenaudojimas, greičio viršijimas daugiau nei 10 km/val., vairavimas neblaiviems ar eismo įvykio sukėlimas, per kurį buvo sutrikdyta kitų žmonių sveikata.

Nepatyrusio vairuotojo atžvilgiu gali būti taikomis griežtesnės sankcijos negu kitiems vairuotojams.

Už šiuos KET pažeidimus 2 metų stažo neturintys vairuotojai, nepraėjus vieneriems metams nuo pažeidimo padarymo, turi baigti papildomo vairuotojų mokymo kursus.

Reikėtų įsidėmėti, kad apie tai policijos pareigūnai neinformuoja – apie papildomus mokymus sužinosite tik VĮ „Regitra“, norėdami pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį. O tada, jeigu bus praėję daugiau nei vieneri metai po pažeidimo, teks perlaikyti vairavimo egzaminą ir iš naujo 2 metus gyventi su laikinu pažymėjimu.

„Taip žmogui, kuris tik gauna pažymėjimą, yra siunčiama žinia, kad jis dar nėra visavertis vairuotojas. Jis turi būti paklusnesnis, atsargesnis – jo atžvilgiu gali būti taikomis griežtesnės sankcijos negu kitiems vairuotojams“, – po šio įstatymo priėmimo yra sakęs „Regitros“ direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Jis pabrėžė, kad būtent maža patirtis yra vienas iš trijų faktorių, kuriuos sudėjus gautume rizikingiausią eismo dalyvį. Kiti du faktoriai – jaunystė bei vyriška lytis. Šiuos tris faktorius atitinkantis vairuotojas turi maždaug tris kartus didesnę tikimybę sukelti eismo įvykį nei bet kuris kitas.

Papildomus vairuotojų kursus rengia vairavimo mokyklos, jie kainuoja apie 100 eurų. Į juos įeina bent 45 min. trukmės KET pažeidimo analizė, tokios pačios trukmės teorijos kursas apie KET naujoves ir pan., 90 min. psichologijos kursas bei 45 min. praktinis vairavimas. Po visų kursų reikia atlikti žinių patikrinimo testą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos