Kurortiniai miesteliai – vairuotojams vieni pavojingiausių

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje trejų metų statistika parodė, kad didžiausia tikimybė patirti avariją gresia Alytaus miesto gyventojams. 1 000 gyventojų vidutiniškai Alytuje tenka beveik 11 eismo įvykių. Į 10-uką miestų, kuriuose fiksuojama daugiausiai avarijų, patenka ir kelios mažesnės savivaldybės: Neringa užima trečią vietą, Palanga – penktą, o Birštonas – devintą.
Avarija Panevėžyje
Avarija / Tomo Markelevičiaus nuotr.

„Intensyvus eismas bei gausus eismo dalyvių skaičius lemia daugiau pavojingų situacijų. Avaringumo rodikliai Neringoje, Birštone ir Palangoje, nors tai nedaug gyventojų turinčios savivaldybės, galimai susiję su tuo, kad šie miestai yra kurortiniai ir sulaukia didelio automobilių srauto dėl atvažiavusių turistų, ypač šiltuoju sezonu“, – teigia Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas.

Jei nėra būtina, ekspertas pataria atostogų metu kurortiniuose miesteliuose atsisakyti automobilio ir naudotis dviračiais arba vaikščioti pėsčiomis. Atostogautojai dažnai būna išsiblaškę, apkrovę automobilio langus daiktais, todėl, nors avarijos būna smulkios, sukelia neigiamų emocijų ir rūpesčių.

Daugiausiai gyventojų turinti Lietuvos sostinė užima antrą vietą pagal avarijų skaičių 1000 gyventojų. Draudimo bendrovės duomenimis, vidutiniškai per metus iš tūkstančio vilniečių daugiau nei 8 patenka į eismo įvykį. Avaringiausių savivaldybių dešimtuke taip pat rikiuojasi Kaunas, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys, Klaipėdos rajonas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Įvykio vietoje

Lietuvos automobilių kelių direkcija daugiausiai vadinamųjų juodųjų dėmių keliuose ir padidinto avaringumo ruožų išskiria Kauno, taip pat Klaipėdos apskrityje. Eismo intensyvumą palei Kauną didina magistralė „Via Baltica“, o Klaipėdoje – uosto veikla.

Pasak R. Bieliausko, avaringumo lygiui kiekvienoje savivaldybėje įtakos turi ne tik eismo dalyvių skaičius, bet ir kelių būklė, pavojingų kelio ruožų, sudėtingesnių sankryžų skaičius, taip pat tranzitinio eismo intensyvumas.

„Įdomu, jog Mažeikių rajonas, kuris turi daugiau nei 56 tūkst. gyventojų, patenka į daugiausiai gyventojų turinčių savivaldybių dešimtuką, tačiau, lyginant pagal avarijų skaičių, užima tik 29 vietą. Tūkstančiui gyventojų čia tenka 1,4 eismo įvykiai per metus. Viena iš mažiausių Lietuvos savivaldybių – Pagėgių – užima 31 vietą daugiausiai avarijų patiriančių gyvenviečių sąraše. Tačiau didelį avarijų skaičių lemia tai, kad per Pagėgius eina vienas iš pagrindinių tranzitinių kelių į Kaliningradą. Jei yra galimybė, keliaujantiems po Lietuvą patarčiau šį kelią aplenkti“, – teigia R. Bieliauskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje

Saugiausia vairuoti yra Šalčininkų rajone. Jame tūkstančiui gyventojų vidutiniškai per metus tenka vos 0,4 avarijos,. Nuo šio rajono savivaldybės nedaug atsilieka Širvintų, Skuodo, Šakių ir Akmenės rajonai.

Tyrimas atliktas remiantis Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje 2012-2014 m. ir Lietuvos statistikos departamento 2013 m. duomenimis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis