Pavyzdžiui JAV vairuotojų blaivumas dažniausiai tikrinamas kitaip. Jokių reidų, kai visi paeiliui pučia į nuotolinį alkotesterį. Galimos kitos priemonės, kurios ne mažiau efektyvios.
Gyvenimas JAV ir Europoje stipriai skiriasi ir tai matoma ir automobilių eisme. Ar kada susimąstėte, kodėl amerikiečiai taip myli pikapus? Vairuotojų blaivumo matavimas irgi skiriasi.
Iš tiesų, nėra taip, kad amerikiečiai nežinotų, kas yra alkotesteriai. Pati technologija iš dalies buvo išvystyta būtent JAV. 1927 m. Čikagos chemikas Williamas Duncanas McNally sukūrė alkotesterį, kuriame iškvėptas oras buvo leidžiamas per tirpalą su cheminėmis medžiagomis, kurios reaguodamos į alkoholį keitė spalvą. 1931 metais Rolla Neil Harger iš Indianos sukūrė pirmą alkotesterį, kuris buvo pakankamai mažas, mobilus ir praktiškas, kad jį būtų galima naudoti kelyje. Sis skaičių nerodė, bet leido nustatyti, kad vairuotojas yra išgėręs.
Šiuolaikiniai alkotesteriai, net ir patys mažiausi, yra pakankamai tikslūs, kad nustatytų blaivumą. Ir JAV jie yra naudojami, bet tos keistos procedūros, kurias esate matę filmuose, nėra kažkoks mitas ar kino kūrėjų juokeliai.
JAV blaivumo tikrinimas
JAV vairuotojo blaivumas gali būti vertinamas pasitelkiant eilę skirtingų pratimų.