Čia per artimiausias 4 savaites suremontuos 315 metrų 500 mm diametro vamzdyno. Paviršinių nuotekų tinklų kapitalinio remonto darbus atliks naktimis.
„Susidėvėjusių vamzdynų remontas visada kelia papildomų rūpesčių, nes urbanizuotoje teritorijoje tenka atlikti žemės kasimo darbus, dėl to tenka riboti transporto eismą.
Atsižvelgdami į tai, kad Geležinio Vilko gatvė yra bene intensyviausio transporto greitojo eismo gatvė Vilniuje, vamzdynų remontui pasirinkome betranšėjines technologijas: eismas bus ribojimas tik naktimis, tuo tarpu remontuojant tinklus atvirojo kasimu būdu eismas būtų ribojamas visą parą, o patys darbai užtruktų kur kas daugiau laiko.
Pagrindiniai darbai bus vykdomi naktimis nuo 22 val. iki 6 val. Šiuo paros metu po Konstitucijos žiedu bus ribojamas maksimalus leidžiamas greitis, eismas bus nukreipiamas viena eismo juosta. Būkite atidūs“, – informuoja „Grinda“.
Remonto metu įmonė robotizuotomis kameromis nufilmuos vamzdyną iš vidaus, patikslins pažeidimų vietas, pobūdį ir mastą.
Vamzdyną planuojama praplauti hidrodinamine įranga. Kartu su lietaus nuotekomis ar tirpstančio sniego vandenes srautais, taip pat per nusidėvėjusius vamzdžių sujungimus ar įtrūkius į vamzdyną patenka gruntas. Nusėdusios ant dugno smėlio sąnašos labai sumažina vamzdyno pralaidumą
„Grinda“ taip pat šalins kitas sąnašas. Per lietaus nuotekų surinkimo šulinius į vamzdynus patenka ne tik didesni ar mažesni rieduliai, bet ir senos padangos, plytos, kitoks statybinis laužas.
Išvalę vamzdyną, vamzdžių sieneles darbuotojai užsandarins. Tam naudos modernią CIPP (Cured-in-place pipe) technologiją. Taip pat planuojama suremontuoti paviršinių nuotekų šulinius.
CIPP technologija pasaulyje plačiai naudojama fiziškai nusidėvėjusių savitakinių ir slėginių vamzdynų atnaujinimui, kai būtina atstatyti mechaninį vamzdžio atsparumą. Technologijos pagrindas – keliais sluoksniais suvyniotas, dervose išmirkytas sustiprintas stiklo pluošto audinys, iš kurio suformuota „rankovė“ pratempiama per visą pasirinktos atkarpos ilgį ir išplečiama iki vidinių vamzdyno sienelių. Dervoms sukietėjus, susidariusi struktūra veikia kaip naujai suformuoto vamzdžio sieneles izoliuojanti ir išorės apkrovas laikanti vamzdyno vidinė dalis.
Darbus vykdo didelę patirtį ir specializuotą įrangą turinti UAB „Plungės lagūna“.