Apie istoriją, kai dėl savo neapdairumo vairuotojas turės važinėti dar dvejus metus su klevo lapu, galite perskaityti, paspaudę čia.
Kito, 15min.lt skaitytojo istorija panaši. Reaguodamas į įmonės „Regitra“ komentarą apie tai, kad laiku nepabaigę papildomų kursų pradedantieji vairuotojai gali likti be vairuotojo pažymėjimo, skaitytojas teigia:
„Kaip matau, ne aš vienas „prastas“ vairuotojas. Vienas žmogeliukas parašė, tad, pagalvojau, pasidalinsiu ir savo istorija.“
„Vieną dieną mane sustabdė pareigūnai, nes važiavau neprisisegęs saugos diržo. Su visais kaltinimais sutikau, pasirašiau protokole, vėliau susimokėjau baudą.“
„Bet kai atėjo metas pasikeisti teises į nuolatines, aš sužinojau tai, ką turėjau padaryti po to, kai sumokėjau baudą už nusižengimą – baigti papildomus pradedančiųjų vairuotojų kursus. Apie tai manęs pareigūnai neinformavo.“
„Ir dar, apie tai nebuvo užsiminta protokole, po kuriuo aš suraičiau savo parašą. Kodėl aš turiu vykdyti tai, apie ką manęs niekas neinformavo?“
„Tai, ką pasako per radiją, televiziją, yra nesąmonė, nes kiti žmonės neklauso radijo ir nežiūri televizijos.“
Komentuoja Lietuvos kelių policijos tarnybos, bendrųjų reikalų grupės vyr. specialistė Marina Kazanovič:
„Kelių eismo taisyklėse bei saugaus eismo automobiliu įstatyme yra pažymėta, kad eismo dalyviai privalo išmanyti Lietuvos respublikos saugaus eismo automobiliu įstatymą, mokėti kelių eismo taisykles ir jų laikytis.
Tame pačiame saugaus eismo automobiliais įstatyme yra aprašyta, kokiais atvejais pradedantieji vairuotojai turi dalyvauti papildomuose mokymuose.
Tai, kad vairuotojai nesilaiko pareigos mokytis kelių eismo taisyklių ir saugaus eismo automobiliu įstatymo, yra ne pareigūnų atsakomybė informuoti tokius vairuotojus.“