Į 15min redakciją kreipėsi skaitytojas Artūras, užfiksavęs kelis automobilius, kurių valstybinio ženklo numeris – neįprastas akiai. Ženklo kairėje, kur numatyta vieta Lietuvos simboliui bei Europos Sąjungos (ES) vėliavai, vietoje pastarosios – Vytis.
„Įdomu, galbūt “Regitra„ nusprendė išleisti naują valstybinio numerio ženklų seriją? Teko matyti ne vieną automobilį su būtent tokiais numeriais“, – pasakojo skaitytojas.
Ne puošmena, o identifikacijos būdas
Visgi VĮ „Regitra“ patikino, kad ne viskas, kas traukia akį, išties yra leistina.
„Regitra išduoda tik standartą atitinkančius ženklus, taigi, jei transporto priemonė pažymėta kitokiais nei standarte numatytais ženklais, tai gali būti laikytina pažeidimu“, – kalbėjo Emilija Bardauskienė, „Regitros“ komunikacijos specialistė.
Anot jos, pakeitimai ar modifikacijos pirmiausia draudžiami dėl to, kad gali trukdyti viešosios tvarkos užtikrinimui. Be to, pasak specialistės, valstybinio ženklo numerį „pasitobulinęs“ vairuotojas užsienio šalyse gali sulaukti ir papildomo pareigūnų dėmesio dėl ženklo neatitikimo.
„Konkrečiai šios transporto priemonės savininkas ar valdytojas, kuris ES simbolį paslėpė po Vyčiu, tai padarė neteisėtai. Taip pat norisi priminti, jog valstybiniai numerio ženklai nėra puošmena, o tik transporto priemonės identifikacijos būdas“, – akcentavo E.Bardauskienė.
Kaip turi atrodyti ženklai
Šiuo metu techniniuose valstybinių numerio ženklų reikalavimuose numatyta, kad bendrojo naudojimo numerio ženklų paviršius yra baltas, atspindintis šviesą ir turintis pasikartojantį saugos ženklą.
Kairiajame jo krašte yra mėlyna juosta, kurioje privalo būti ES simbolis (dvylika geltonos spalvos žvaigždučių) ir baltas Lietuvos Respublikos skiriamasis ženklas – LT.
Be to, numerio ženkle yra įspausti du apskritimo formos apvadėliai, žymintys vietas, skirtas klijuoti hologramai ir privalomos techninės apžiūros ženklui. Automobiliams skirti bendrojo naudojimo numerio ženklai sudaryti iš trijų raidžių ir trijų skaitmenų, jų spalva – juoda.