Pagal KET 426.1/2 straipsnį, pasitraukimas iš eismo įvykio užtraukia 600-1500 eurų baudą ir 12-36 mėn. teisių atėmimą.
Tai gali pasirodyti kaip neadekvati bauda kelių dešimčių eurų nuostolį padariusiam žmogui, tačiau bausmės tikslas šiuo atveju yra atsakomybė: jeigu eismo įvykis padarytas, tai bėgti nuo kaltės negalima.
Vilniuje šią savaitę įvyko būtent tokia situacija – „Škoda“ vairavusi moteris nubrozdino greta stovėjusį SAAB. Įvykį ji pastebėjo, nes išlipo iš savo automobilio ir apžiūrėjo nukentėjusią transporto priemonę. Galbūt ji nepastebėjo pažeidimo arba pagalvojo, kad tai – menkniekis, tad nusprendė nueiti apsipirkti į greta esančią parduotuvę. Atsiskaičiusi kasoje, ji išvažiavo automobiliu tarsi nieko nebūtų įvykę.
Tačiau įvykis užfiksuotas vaizdo kameromis, o ir apibrozdinto automobilio savininkas pastebėjo žalą. Vaizdo įrašas su automobiliu ir jo vairuotoja išplatintas visose žiniasklaidos priemonėse.
Tad „Škoda“ vairuotojai, vietoje to, kad susitartų su SAAB vairuotoju ir užpildytų eismo įvykio deklaraciją, teks kur kas daugiau problemų: jos veidas po įrašo paviešinimo šmėžuoja visoje Lietuvos žiniasklaidoje, o kai policija ją suras, moteriai teks susimokėti nemenką baudą bei atsisveikinti su teise vairuoti.
Jeigu patys pakliuvote į tokią situaciją, kai apgadinote kitą automobilį, kurio savininko aplink nėra, jokiu būdu nepalikite įvykio vietos. Pirmas dalykas, kurį turite padaryti – paskambinti policijai, kuri užfiksuos įvykį.