Pavojingiausios klaidos, kurias daro pėstieji

Nors įvairių prevencinių renginių metu pareigūnai ir saugaus eismo akcijų rengėjai išdalija tūkstančius šviesą atspindinčių priemonių, jų dėvėti žmonės neskuba ir yra linkę nuvertinti savisaugos svarbą kelyje. Dažnai net ir tie, kurie rūpinasi savo saugumu, tai daro netinkamai. O juk  šviesą atspindinčios priemonės veiksmingos tik tuomet, kai yra dėvimos taisyklingai.
Akcijos akimirka
Akcijos akimirka / Organizatorių nuotr.

Kiekvienas pėsčiasis turėtų puikiai žinoti, kaip segėti atšvaitus, deja, realybė kiek kitokia. Saugaus eismo kultūrą skatinantis projektas „Nebūk briedis“ surengė gatvės apklausą, parodžiusią, jog atšvaitų dėvėjimo klaidas daro bemaž kas trečias pėsčiasis. Rezultatai kiek suglumino, mat pėstieji teigė nė negirdėję apie būtinybę atšvaitus dėvėti taisyklingai. Eismo dalyviai sakė maną, jog saugus gatvėje ir kelyje tampi su bet kokiu ir bet kaip prisegtu atšvaitu.

Tenka pripažinti, kad didžioji dalis kalbintų praeivių tikino esantys pareigingi ir demonstravo prie kuprinės ar rankinės rankenų užkabintą juostinį atšvaitą. Vis dėlto toks būdas yra netaisyklingas, mat automobilių šviesos tokiose vietose šviesą atspindi labai prastai. „Atšvaitą, prisegtą prie rankinuko, nešioju jau kelerius metus. Net nežinojau, jog šis būdas yra klaidingas “, – teigė senjorė Monika. 

Organizatorių nuotr./Akcijos akimirka
Organizatorių nuotr./Akcijos akimirka

Negana to, apklausos dalyvius informavus, jog turint vieną atšvaitą, jį reikėtų kabinti dešinėje kūno pusėje, taip pat nuvilnijo nuostabos banga. „Žinojau, jog kelkraščiu pėstiesiems reikia eiti priešinga  automobilių eismo judėjimo kryptimi, bet nebuvau susimąstęs, jos dėl šios priežasties atšvaitą reikia segėti dešinėje“, – sakė vilnietis Gediminas. 

Derėtų paminėti ir tai, jog kai kurie tėvai nėra įsitikinę, kaip taisyklingai prisegti atšvaitą savo atžalai. Svarbu žinoti, kad vaikams atšvaitą reikėtų segėti kiek kitaip negu suaugusiems – šiek tiek aukščiau riešo ir ties blauzda. Tiesa, tokią informaciją būtina tiksliai žinoti ne tik tėvams, bet ir patiems vaikams. Taip pat norint užtikrinti mažųjų eismo dalyvių saugumą kelyje, jiems turi būti suprantamai paaiškinamos pagrindinės saugaus elgesio kelyje taisyklės.

Organizatorių nuotr./Akcijos akimirka
Organizatorių nuotr./Akcijos akimirka

Žinios apie savo saugumo užtikrinimą gatvėje ir kelyje tikrai gali apsaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių. Socialinis projektas „Nebūk briedis“ akcentuoja, kad už savo sveikatą ir saugumu turime pasirūpinti patys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų