Mirtinas susidūrimas su briedžiu įvyko ir vėlų ketvirtadienio vakarą: Šilalės rajone žuvo jaunas vairuotojas.
Policija šiemet užregistravo 3,2 tūkst. įvykių su laukiniais gyvūnais, iš jų 23 eismo įvykių metu buvo sužaloti 26 žmonės.
Pernai per tokį patį laikotarpį įvyko 2,5 tūkst. tokių nelaimių, 24 įvykiuose sužeisti 29 žmonės.
Iš viso 2018-aisiais susidūrimai su gyvūnais keliuose nusinešė trijų žmonių gyvybes, šiemet registruota viena žmogaus žūtis.
Šiose vietovėse patariama sulėtinti greitį, stebėti kelkraščius.
76 proc. šių eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, buvo sukelta didelių kanopinių gyvūnų, dažniausiai – briedžių. Beveik ketvirtadalis tokių susidūrimų įvyksta dėl stirnų, elnių, stumbrų, šernų ir naminių gyvūnų kaltės – arklių, karvių.
Pasak policijos, skaudžiausios nelaimės dažniausiai įvyksta tamsiuoju paros metu, daugiausia susidūrimų su gyvūnais įvyksta krašto keliuose, dažni susidūrimai magistraliniuose keliuose, iš kurių avaringiausias – Vilnius–Kaunas–Klaipėda.
Apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai, įspėja kelio ženklai „Laukiniai gyvūnai“, įrengti pavojingose vietose esančiuose kelio ruožuose.
Šiose vietovėse patariama sulėtinti greitį, stebėti kelkraščius.
Pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną reikia važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai, nebandyti jo išgąsdinti žibintų šviesomis, jokiu būdu nenaudoti garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti labai pavojingas ir nenuspėjamas.
Aplinkosaugos specialistai informuoja, kad pastaraisiais metais stambių kanopinių gyvūnų populiacija auga, o gyvūnų ganyklų plotai išsiplėtė.