Policijos dėmesys – pėsčiųjų perėjose taisykles pažeidinėjantiems dviratininkams

Šią savaitę Lietuvos kelių policijos tarnyba drauge su ERGO draudimo grupe Lietuvoje ir „Velomaratonu“ pradeda akciją, kurios metu miestų gatvėse bus rengiami į dviratininkų saugumo problemas dėmesį atkreipti skirti reidai. Liepos 13 dieną startuojančių draugiškų policijos reidų metu labiausiai bus akcentuojamas tinkamas dviratininkų važiuojamosios kelio dalies kirtimas pėsčiųjų perėjose. Iš viso iki dviračių sezono pabaigos planuojama surengti dešimtis tokių reidų Lietuvos miestuose.
Laisvės alėjos dviračių takas
Laisvės alėjos dviračių takas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmasis iš numatytų policijos reidų ir akciją pristatantis renginys ketvirtadienį 14 val. bus surengtas Vilniuje, Katedros aikštėje, šalia Šventaragio ir Pilies gatvių esančios pėsčiųjų perėjos.

Draugiškų reidų metu kelių eismo taisykles pažeidžiantys ir nuo dviračio nenulipę per pėsčiųjų perėję važiuojantys dviratininkai bus perspėti. Pareigūnai jiems tik primins, kodėl taip elgtis pavojinga, nors už tokį pažeidimą Administracinių nusižengimų kodeksas numato ir pinigines nuobaudas.

Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad važiuoti dviračiu perėjose draudžiama. Dviratininkams nenulipus nuo savo transporto priemonės kelią kirsti leidžiama tik specialiai paženklintose dviratininkams skirtose perėjose.

„Suplanuoti reidai visų pirma yra edukacinio pobūdžio ir jų metu siekiama atkreipti dviratininkų dėmesį į jų pačių saugumą. Dviračių mėgėjai yra vieni labiausiai pažeidžiamų eismo dalyvių. Nepaisant to, jie dar ne visuomet padaro viską, kad gatvėse galėtų jaustis kuo saugiau. Nors pastaraisiais metais situacija tikrai gerėja, važiavimas per pėsčiųjų perėjas ir kelio susikirtimo vietose nenulipant nuo dviračio yra vienas dažniausiai pasitaikančių dviratininkų daromų pažeidimų miestuose. Tikimės, kad ši akcija leis situaciją pakeisti į gerąją pusę“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Poreikis priminti dviratininkams apie jiems gresiančius pavojus ir juos šviesti išlieka

Panašūs policijos ir draudikų organizuojami reidai visoje Lietuvoje buvo vykdomi ir praėjusiais metais. Tuomet dviratininkai buvo raginami nenumoti ranka į kelių eismo taisyklėse numatytą rekomendaciją važinėjant gatvėse visuomet dėvėti šalmą.

„Pernai drauge su policija organizuotos akcijos, taip pat ir kitų jau ne vienus metus mūsų įgyvendinamų bei palaikomų dviratininkų saugumą keliuose skatinančių iniciatyvų sėkmė paskatino toliau tęsti darbus šioje srityje. Dviratininkai Lietuvoje kiekvienais metais tampa vis sąmoningesni ir labiau rūpinasi savo saugumu. Vis tik nuolat susiduriame su nesaugaus gyventojų važiavimo dviračiais pasekmėmis, todėl matome, kad poreikis priminti dviratininkams apie jiems gresiančius pavojus ir juos šviesti išlieka“, – sako „ERGO Insurance SE“ Lietuvoje generalinis direktorius Saulius Jokubaitis.

Benedikto Vanago, Nacionalinio automobilių klubo vadovo, organizuojančio „Velomaratoną“, teigimu, jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais renginį dviračių mylėtojams lydi įvairios akcijos, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į dviratininkų saugumą.

„Net labai paprasti dalykai, tokie kaip dviračio persivarymas per pėsčiųjų perėją nulipus nuo jo, gali padėti išvengti skaudžių nelaimių. Dėl to tokie draugiški policijos reidai yra labai svarbūs. Tikiu, kad bent dalį dviratininkų jie paskatins keisti ydingus važiavimo dviračiu įpročius“, – sako B.Vanagas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, šiemet iki birželio mėnesio šalies keliuose ir miestų gatvėse fiksuoti 76 dviratininkų susidūrimai su automobiliais. 4 iš šių susidūrimų pasibaigė dviratininkų mirtimis. Dar 92 dviračių vairuotojai ir 2 dviračių keleiviai buvo sužeisti. Per 2016 metus gyvybės šalies keliuose iš viso neteko 17 dviratininkų, 230 buvo sužeisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai