Kauniečiai klausė, ar važiuojant paspirtuku reikalingas šalmas, ar galima juo keliauti dviračių takais.
„Dviračiu, motoriniu dviračiu ir šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu, – taisykles paaiškino Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus pareigūnės. – Važiuojant elektriniu paspirtuku, šalmas privalomas tik nepilnamečiams.“
Priemonę vykdę pareigūnai taip pat pastebėjo, kad vis dar gajus mitas, jog atšvaitą reikia prisisegti tik tamsiuoju paros metu. Segėti atšvaitą būtina ir esant prastoms oro sąlygoms, kai matomumas yra prastas.
Pasak pareigūnų, geriausia, jei atšvaitą segėsime visada. Taip pat, reikėtų nepamiršti, kad atšvaitas segamas dešinėje pusėje.
Policijos pareigūnų informacija buvo ypač įdomi jauniesiems eismo dalyviams. Jie ypač noriai atsakinėjo į pareigūnų klausimus, kaip teisingai paruoši dviratį kelionei ir kaip saugiai pereiti gatvę.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pabrėžia, kad tėvai turi būti pavyzdžiu savo vaikams: „Pasitaiko, kad tėvai neprisega savo vaikų vežant transporto priemonėse, bėga per gatvę kartu su mažaisiais ar vairuodami naudoja mobiliuosius telefonus. Dėl tokio aplaidumo ne tik neformuojamos saugaus elgesio būnant eismo dalyviu normos, bet ir atžaloms kyla galimybė skaudžiai nukentėti.“
Tokios akcijos skirtos ir šviesti, ir edukuoti, ir, žinoma, pabendrauti su pačiais gyventojais, išgirsti, su kokiomis problemomis jie susiduria.