Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Policijos reidai visoje Lietuvoje: neblaivių vairuotojų skaičius auga

Per pirmąjį 2024-ųjų metų pusmetį dėl neblaivių vairuotojų kaltės jau žuvo 4, o sužeista net 111 asmenų. Pernai keliuose žuvo 5 žmonės, sužeistųjų buvo 86, rodo naujausi Lietuvos policijos duomenys. Šventiniai vasaros savaitgaliai – bene ryškiausias šios problemos epicentras. Todėl per ilgąjį Žolinių savaitgalį visoje Lietuvoje tikrinamas transporto priemonių vairuotojų blaivumas, rašoma Lietuvos policijos pranešime spaudai.
Policijos reidas
Policijos reidas / Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

„Penkiose šalies apskrityse ne tik tikrinome vairuotojų blaivumą, bet ir edukavome juos dalindami vienkartinius alkotesterius. Kai kuriems vairuotojams toks savikontrolės metodas ir prevencinė priemonė – naujiena“, – sako Lietuvos policijos Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus 1-ojo poskyrio viršininkė Inga Šablinskienė.

Lietuviai dar vis sėda prie vairo girti, o ypač dažnai per ilguosius savaitgalius. Todėl tokiomis dienomis policijos patruliavimas gatvėse yra sustiprinamas, jose telkiamos didesnės pareigūnų pajėgos. Tačiau siekiant šią problemą spręsti iš pagrindų, svarbiausia – visuomenės švietimas.

Tautvydo Juknevičiaus nuotr./Policijos reidas
Tautvydo Juknevičiaus nuotr./Policijos reidas

„Pokyčius visuomenėje atneša tik nuoseklus gyventojų edukavimas. Todėl jau antrąjį kartą su Lietuvos policija gyventojams dalinome vienkartinius alkotesterius. Pirmoji socialinė akcija vyko Klaipėdoje rengtoje Jūros šventėje, o šįkart – tikrinant vairuotojų blaivumą reidų metu 5 Lietuvos apskrityse (Vilniaus, Šiaulių, Utenos, Marijampolės ir Alytaus). Šios kampanijos metu išdalinta 1000 vienkartinių „Testera“ alkotesterių. Juk vairuodami išgėrę rizikuojame ne tik savo pačių, bet ir kitų gyvybe. Tad pasitikrindami blaivumą galime užkirsti kelią nelaimėms keliuose“, – teigia savikontrolės testų prekės ženklo „Testera“ pardavimų plėtros vadovė Sigita Kniūkštienė.

Vienos taurės žala

Pernai tragiškai pasibaigusius eismo įvykius daugiausia sukėlė neblaivūs ar apsvaigę lengvųjų automobilių ir keturračių motociklų vairuotojai bei dviratininkai.

„Vieni neretai pasiduoda draugų ar šeimos narių įkalbinėjimams, kiti ir patys ryžtasi išgerti „nekaltą“ taurę alkoholio, o visai netrukus sėda prie transporto priemonės vairo. Mat, yra manančių, jog toks svaigiųjų gėrimų kiekis nesutrikdo jų koordinacijos ir gebėjimo saugiai vairuoti“, – sako I. Šablinskienė.

Tačiau realybė – visai kitokia. Net kitos dienos rytą po tokio alkoholio kiekio yra jaučiamas nuovargis, mieguistumas, silpnumas. Anot gydytojo, visa tai kelia riziką saugiam vairavimui. O tokią jauseną po alkoholio vartojimo nulemia nekokybiškas miegas.

„Net išgėrus tik vieną stiklinę alkoholio, sumažėja svarbiausias gilaus miego laikas. Ką jau kalbėti apie didesnius svaigiųjų gėrimų kiekius. Todėl kitą dieną nubudęs žmogus dažnai jaučiasi nekoordinuotas, nusilpęs. Be to, net ir nedidelis kiekis svaigiųjų gėrimų išbalansuoja žmogaus kūno elektrolitų pusiausvyrą, tuomet kūnas dehidratuoja. O visa tai turi įtakos vairuotojo reakcijai ir jo emocinei būsenai“, – sako šeimos gydytojas Irmantas Aleksa.

Daugiausia eismo įvykių per šių metų pusmetį dėl neblaivių vairuotojų kaltės užfiksuota Vilniaus apskrityje – 31 proc. Kitur – skaičiai kiek mažesni: Kauno – 19 proc., Klaipėdos ir Šiaulių – po 9 proc., Panevėžio – 8 proc., Alytaus – 7 proc., Utenos, Tauragės ir Marijampolės – po 5 proc., o Telšių apskrityje – 2 proc. eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės, rodo Lietuvos policijos duomenys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais